Освіта майбутнього: робототехніка для експериментів і вивчення програмування

Освіта майбутнього: робототехніка для експериментів і вивчення програмування

Четверта промислова революція вже почалася: автоматизація та інноваційні технології не минають жодну галузь. Усе частіше люди усвідомлюють, що технологічна обізнаність, уміння програмувати, знання з інформатики та інженерії – ті критерії, що визначають справжнього професіонала, будівника «майбутнього», автора нових пристроїв і винаходів. А тому не дивно, що чимало батьків намагаються ознайомити дітей змалечку з основами програмування, будуванням автоматичних систем, словом, усім тим, що називається «робототехнікою».

Чим займається робототехнік?

 • Робототехнік – це водночас інженер, програміст, кібернетик, механік.
 • Робототехнік розробляє та створює автоматизовані системи та роботи.
 • Робототехніка тісно пов’язано з мехатронікою – галуззю, що відповідає за створення машин і систем із програмованим керуванням.

Долучитись до галузі робототехніки можуть навіть діти, а допоможуть у цьому роботизовані іграшки, програмовані конструктори і набори для створення робота власноруч. Ці іграшки та набори оснащені інноваційними датчиками, додатковими пристроями і програмованими контролерами, тобто всім тим, що необхідне для робототехніка-початківця, який зможе самостійно запрограмувати поведінку робота.

Dash і Dot – роботи для найменших робототехніків

Dash і Dot виробника Wonder Workshop — маленькі роботи-друзі для дітей від 5 років. Роботи у ненав’язливому форматі гри навчать дітей програмуванню, занурять у світ креативних розваг і зацікавлять пошуком нових рішень та ідей.

 Особливості Dash і Dot:

 • керування роботом за допомогою додатків на смартфон або планшет; інтерфейс додатків дозволяє налаштувати роботів, дати їм нові функції. Доступні додатки для пристроїв на Android та iOS: Go, Xylo, Path, Wonder, Blockly, Swift Play grounds;
 • програмування у мові Scratch, адаптованій спеціально для дітей. З допомогою Scratch дитина зможе написати повноцінний код, поєднавши низку різнокольорових блоків у інтуїтивно-зрозумілому середовищі. Кожен блок у візуальному середовищі відповідає за певну дію чи команду;
 • використання програми mBlock, яка дає змогу керувати не тільки роботами, а й анімованими об’єктами, створювати розширені функції, цикли, блоки. Це дозволить дитині або навіть дорослому опанувати серйозну мову програмування, наприклад, Python або C++;
 • можливість розширення функцій роботів завдяки використанню додаткових аксесуарів виробника: катапульти, ксилофона, блоків-конекторів, що дозволяють поєднувати робота з LEGO, Technics, Mindstorms kits і Hero Factory.

Наступний рівень – Makeblock

Для дітей середнього шкільного віку, а також дорослих – найкращий варіант «знайомства» з робототехнікою – програмовані виробничі, а також STEM роботи-конструктори Makeblock.

З конструкторами можна створити незамінних роботів-помічників, які зможуть виконувати різні дії: вимірювати температуру, рухатись у заданому напрямку, малювати, виконувати лазерне гравіювання і навіть наповнювати склянку водою.

Makeblock також дає можливість створити робота-дрона, який трансформується у ховеркрафт.

Makeblock пропонує відкрите ПЗ і дає кожному можливість використовувати та покращувати існуючі алгоритми. Користувачеві доступні такі програми від розробника:

 • Makeblock — мобільний додаток для керування роботами;
 • mBlock — основне середовище розробки роботів; користувач може побудувати власний алгоритм у графічному інтерфейсі на основі Scratch 2.0, просто пересуваючи та з’єднуючи різнокольорові програмні блоки;
 • mBlocky — інтерфейс графічного програмування на базі Scratch 2.0 для iPad;
 • mDraw — програма для роботів, що малюють. Необхідно просто завантажити зображення у вікно програми — і робот почне його відтворювати в реальності.
 • mLaser — програма для лазерного гравірування та роботів, що мають відповідну функцію.

Після опанування зазначених вище програм можна переходити вивчення більш складних мов та середовищ, серед яких Arduino, Raspberry Pi, Python, Node JS та ін.

Чим корисна робототехніка для дітей?

 • Прикладне навчання; програмуючи роботів і створюючи автоматизовані конструкції, діти на практиці застосовують отримані знання, пробують експериментувати, шукати нові ідеї та рішення;
 • Робототехніка – це отримання додаткових знань із багатьох дисциплін: математики, фізики, інформатики, програмування, інженерії і т.д, а відтак запорука розвитку потенціалу та інтелекту у дітей;
 • Можливість змалечку вивчити мову програмування.

Роботи для ненав’язливої та ефективної освіти

З кожним днем відкриваються нові розвивальні центри, гуртки з вивчення робототехніки, а уроки інформатики давно не факультативні. І роботи Dash і Dot, і Makeblock створені з метою покращити освітній процес, викликати у дитини жагу до пізнання нового, пошуку ідей та розвитку креативності. Виробники пропонують навчальні матеріали, посібники та інструкції для застосування на різних уроках у школі.

З роботами Dash і Dot, Makeblock можна не тільки вчитись програмуванню, а й влаштувати робофутбол чи робохованки. Під час програмування робота кожен переконається, що робототехніка – не просто відтворення наявних алгоритмів, а справжній процес творчості з широким полем для експериментів і пошуку нових ідей.

Придбати продукцію