Як не помилитись у виборі портативної колонки?

Як не помилитись у виборі портативної колонки?

Смартфони і планшети – давно стали не лише пристроями для комунікації або доступу в інтернет, а й справжнім компактним медіацентром. Однак усі мобільні пристрої вирізняються таким недоліком: насолоджуватися музикою можна лише через навушники, адже вбудовані динаміки не дають змогу гучно відтворити аудіо у високій якості через фізичні і технологічні обмеження пристрою. До того ж, гучне аудіовідтворення часто є причиною швидкого розрядження акумулятора. Портативні колонки вирішують усі ці проблеми і дарують можливість завжди залишатися з улюбленою музикою, навіть далеко від цивілізації.

Основні характеристики портативних АС

Щоб не помилитись із вибором, радимо ознайомитись із типами акустичних систем, основними характеристиками, та іншими критеріями. Основні специфікації та акустичні властивості портативних колонок:

Вихідна потужність. Показник характеризує гучність звучання, що вимірюється у Вт. Що вища потужність, тим більш гучною буде акустика. Портативна колонка Sony SRS-XB30 має потужність 40 Вт. Це більше ніж відмінний показник для колонки такого маленького розміру. Навіть на вулиці при зайвих шумах звучання аудіо буде об’ємним, чистим і глибоким.

Показники потужності до 30 Вт і навіть до 10 Вт теж здатні забезпечити хороше звучання, однак здебільшого АС до 10 Вт вважаються малопотужними і видають або слабкі баси, або не надто чисті високі звуки.     

Тип. Як правило, компактні АС належать типу 1.0. або 2.0.

 • 1.0 – монофонічна АС з невеликою вихідною потужністю. За наявності двох динаміків обидва видають однаковий, синхронний звук. Популярна модель одноканальної колонки - Philips BT3900A. Маленька колонка все ж здатна відтворити якісний гучний звук.
 • 2.0 – стереофонічна АС з більшим рівнем потужності. Двоканальні колонки більш гучні, ніж 1.0., а також видають більш об’ємний звук. Приклад двоканальної АС - ONKYO X3: потужна колонка з широким частотним діапазоном і стильним сріблястим корпусом.  

Кількість смуг. Показник вказує на кількість динаміків, що відповідають за певну смугу частотного діапазону. Здебільшого серед компактних АС трапляються односмугові та двосмугові:

 • Односмугова АС оснащена універсальним динаміком для всіх частотних діапазонів. Колонки такого типу не передадуть об’ємне звучання, однак підходять для прослуховування радіо, фонового програвання музики, скажімо, на пікніку або на вечірці. Такою є колонка Sony SRS-XB10.
 • Двосмугова АС із різними динаміками для високих і низьких частот. Двосмугова колонка Philips BM6B дасть змогу відчути всю глибину звучання басів, високих звуків і на вулиці при зовнішніх шумах, і в закритому приміщенні.
   

Частотний діапазон. Важливо, щоб діапазон був якомога ширший. Що нижчою буде перша позначка, тим глибше звучатимуть баси. І так само що вища верхня, тим якісніше звучатимуть високі тони. Для портативної колонки оптимальний показник частотного діапазону – від 20 до 30000 Гц.   

Наявність савбуфера. Здебільшого портативні колонки позбавлені савбуфера, проте існують портативні моделі (наприклад, Genius Mobile Theather) із вбудованим савбуфером, який передає низькі частоти дуже якісно.  

Як ми сприймаємо звук?

Людське вухо здатне сприймати звук у діапазоні від 16 до 20000 Гц при передаванні через повітря.

Критерії, що забезпечують автономність і портативність

Компактність, можливість використання колонок будь-де і за будь-яких умов – те, що вирізняє портативні АС з-поміж усіх інших. Обираючи колонку, зверніть увагу на те, від якого джерела живиться колонка. Більшість виробників пропонують колонки з вбудованим акумулятором, який можна заряджати від комп’ютера, портативного акумулятору або від мережі. Корисна і дуже зручна функція колонок – наявність кнопок керування на самому пристрої.  

Інтерфейси для зручного використання АС у будь-яких умовах

 • Bluetooth. Передбачений для переважної більшості портативних АС.
 • NFC-модуль. Для з’єднання пристроїв достатньо просто піднести смартфон до спеціальної відмітки на колонці.
 • 3,5 мм роз’єм для підключення інших портативних пристроїв.  

Додаткові критерії, на які варто звернути увагу

 • Спікерфон. Наявність мікрофона дає можливість використовувати колонку в режимі гучномовця.
 • Наявність FM-приймача, як у моделі Philips SD700.
 • Захист корпусу від ударів, вологостійкість для використання в екстремальних умовах, на природі, біля басейну, під дощем і т.д.
 • Автономність. Якщо плануєте використовувати колонку в «польових» умовах, обирайте пристрої з містким акумулятором, який працюватиме без підзаряджання багато годин поспіль.  
 • Маса і габарити. Для походів, прогулянок обирайте невеликі, легенькі, зручні пристрої. Зручність використання забезпечить ремінець, що прикріплений до корпусу, як у моделі Philips PixelPop), або спеціальний брелок, як у Genius SP-906BT.

Відповідна модель для конкретної ситуації

Під час вибору колонки варто взяти до уваг те, в яких умов і де такі пристрої будуть використовуватись. Адже конструкції і певні параметри АС розробляються виробниками спеціально під потреби кожного користувача.

 • Для заміських подорожей, пікніків портативна колонка повинна бути оснащена міцним, протиударним корпусом, захищеним від пилу та потрапляння вологи. Для пристрою необхідне надійне джерело живлення і потужний акумулятор із можливістю тривалої роботи без підзаряджання.
 • Для піших прогулянок і походів обирайте невеликі, компактні пристрої, які не займуть багато місця в рюкзаку. Для походів у гори чудово підійде колонка з функцією FM-приймача, яка дозволить урізноманітнити аудіоконтент, що встиг набриднути за декілька днів походу. 
 • Для вечірок і посиденьок із друзями необхідна колонка з широким частотним діапазоном. Найкраще обрати двосмуговий пристрій типу 2.0., який забезпечить глибоке, об’ємне звучання.
 • Для використання вдома можна знехтувати такими параметрами як «компактність» і «портативність. Однак при цьому колонка повинна лишитись достатньо мобільної для легкого переміщення в межах приміщення. Обирайте для дому колонку з більшою кількістю виходів, а також на можливість синхронізації з іншими джерелами звуку, як у моделі Philips BM50B.

Придбати продукцію