Нова версія Oracle Database 19c

Нова версія Oracle Database 19c

Фінальний реліз сімейства продуктів Oracle Database 12c та 18с із довгостроковою підтримкою.

Довгострокова підтримка означає, що Oracle Database 19c має 4-річну підтримку преміум-класу (до кінця січня 2023 року) і щонайменше 3 роки розширеної підтримки (до кінця січня 2026). Це розширене вікно підтримки є критичним для багатьох клієнтів Oracle, оскільки вони планують перехід із попередніх версій.

Основною метою випуску цього релізу Oracle Database 19c є стабільність. У Oracle Database 19c розробники зосередилися на розв’язанні відомих проблем і додаванні нових функціональних можливостей.

Перш ніж обговорити оновлення в Oracle Database 19c, важливо пам’ятати, що Oracle Database була наріжним каменем корпоративних систем останні 40 років. За цей час Oracle додали безліч функцій під керівництвом спільноти клієнтів: від блокування рівня рядків і масштабованої послідовності читання до можливості логічно розділяти таблиці на менші розділи для сканування мільярдів рядків на секунду за допомогою паралельного запиту. Більшість із цих функцій та їхня реалізація є провідними в галузі, і в багатьох випадках залишаються унікальними для Oracle Database.

Що нового в Oracle Database 19c

Автоматична індексація (Automatic Indexing)

Створює індекси автоматично з використанням алгоритмів машинного навчання, і, як показали тести, вона часто виконує це завдання краще за людину. Таким чином базу даних можна створити й почати використовувати зовсім без індексів або з невеликим набором індексів. База даних проаналізує ресурсомісткі запити, щоби зрозуміти, які індекси потенційно потрібні, перевірить корисність відібраних кандидатів, а потім сама побудує індекси, причому на все це потрібно менше часу, ніж на створення індексів вручну.

Ця функція добре працюватиме й з базою даних, для якої індекси вже побудовано. У такому разі автоматичне індексування може допомогти в тонкому налаштуванні набору індексів у БД. Після створення індексів база даних постійно перевіряє їхнє використання та видаляє непотрібні. Це важливо, тому що з плином часу індекси накопичуються — великі комерційні програми, що працюють з Oracle Database, можуть створювати за роки використання тисячі таких індексів.

Активна переадресація DML у режимі очікування (Active Data Guard DML Redirect)

Ця нова можливість Oracle Database 19c допомагає більш ефективно використовувати резервну базу даних — дзеркальну копію робочої бази даних, призначену для аварійного відновлення.

Щоб допомогти клієнтам ефективніше її використовувати, в Oracle Database 11g корпорація Oracle запропонувала опцію Oracle Active Data Guard, за допомогою якої можна відкривати резервну базу даних для читання, створювати на ній звіти й виконувати бекапи.

В Oracle Database 19c реалізовано важливу додаткову можливість Active Data Guard DML Redirect, яка дає змогу змінювати дані в резервній базі даних. Active Data Guard DML Redirect працює однаково добре в разі розміщення резервної бази даних як у локальному середовищі, так і в хмарі, а також коли і основна, і резервна бази даних виконуються в хмарному середовищі.

Гібридні секціоновані таблиці (Hybrid Partitioned Tables)

Дають змогу поєднувати в межах однієї таблиці як секції, які містяться всередині стандартного табличного простору, так і секції, які розміщуються на зовнішніх системах зберігання поза базою даних.

Клієнти Oracle постійно стикаються з проблемою зберігання обсягів даних, що постійно збільшуються. Для відповідності вимогам регуляторів дані часом потрібно зберігати роками і знаходитися вони мають завжди під рукою. Гібридні секціоновані таблиці в Oracle Database 19c допоможуть впоратися з цим завданням.

Підтримка JSON

З’явилася ще в Oracle Database 12c, де було реалізовано нативне сховище документів JSON і SQL-доступ. Вона дістала подальший розвиток у версії 18c із впровадженням високопродуктивної аналітики для документів JSON. У Oracle Database 19c корпорація Oracle поліпшила підтримання JSON. Для розробників усе стало ще простіше.

Крім того, в Oracle Database 19c з’явилося підтримання інтерфейсів прикладного програмування Simple Oracle Document Access (SODA) для Java, Python, C і Node.js.

Карантин SQL-операторів (Quarantine SQL Statements)

Загальна продуктивність вітрини даних або сховища даних може різко знизитися в разі частого виконання запитів із дуже високими вимогами до ресурсів ЦПУ і входу-виходу. СКБД Oracle Database 19c може автоматично поміщати ці запити в карантин (Query Quarantine) і блокувати їх виконання, якщо рівень споживання ресурсів перевершує задані для них граничні значення.

Статистика в реальному часі (Real Time Statistics Modern)

Сучасні оптимізатори запитів вимагають докладної статистики структури й даних у таблиці, аби вони могли ухвалити «оптимальне» рішення про те, як виконувати складні запити. Проблема в тому, що збирання статистики може бути ресурсомістким і займати певний проміжок часу. Буває, що знайти вікно для запуску пакетного процесу збирання даних для постійно працюючих додатків вкрай важко. У Oracle Database 19c статистика може збиратися як операція встановлення, оновлення або видалення даних у режимі реального часу. Тепер клієнтам не потрібно шукати компроміс між якістю статистики, від якої залежить оптимізатор, і пошуком зручного часу для обслуговування статистики.

Щодо співпраці

Співпрацюючи з ERC, партнери отримують повний комплекс послуг на кожному етапі використання та впровадження серії продуктів Oracle, а саме:

  • консультації щодо вибору рівня партнерства та спеціалізацій;
  • допомогу з підбором рішення відповідно до вимог замовника;
  • повний комплекс послуг під час продажу кінцевому замовнику;
  • технічні консультації та допомогу в пілотних проектах;
  • навчання технічних спеціалістів і спеціалістів із продажу на базі навчального комплексу ERC.

 

Якщо виникли запитання, пов’язані з продукцією Oracle, звертайтеся на oracle@erc.ua