Лазерний принтер – один з різновидів принтерів для швидкого друку текстів чи графіки на папері. Лазерні принтери хоч і дорожчі за струменеві і вимагають деякий час на розігрів перед друком, але мають свої переваги:
З технологічної точки зору процес досить складний, але у загальних рисах все відбувається так: лазерний промінь утворює на поверхні барабана ділянки з електричним зарядом, до якого «притягується» фарба (тонер). Коли аркуш паперу простягається через вал – до нього прикріплюються частинки тонера. І щоб вони надійно закріпились на аркуші - вбудована «піч» під час друку розігрівається до 200° і «запікає» фарбу на поверхні. Саме тому свіжі копії ще теплі.
Деякі люди відчувають під час друку специфічний запах, до всього ж слово «лазерний» викликає деякі побоювання. Але спеціалісти запевняють, що шкоди від роботи лазерного принтера не більше ніж від вдихання повітря у великому місті. Тож чи використовувати його вдома або у погано провітрюваних приміщеннях чи ні – вирішувати тільки вам.
Історія лазерних пристроїв починається ще в 1938 році. Але лише через 40 років був винайдений перший лазерний принтер. У 1977 році американський виробник випустив Xerox 9700 EPS – пристрій увійшов в історію як найдорожчий і найшвидший: пристрій вартістю понад 300 тисяч доларів був здатен роздруковувати до 120 сторінок/хвилину. Цікаво те, що цей рекорд досі не побито.
Сьогодні виробники пропонують нам великий асортимент лазерних принтерів. Їх ціна значно доступніша, а розміри набагато компактніше у порівнянні з першопрохідцями.
1. Pantum P2500W з Wi-Fi.
Чорно-білий принтер Pantum із можливістю двостороннього друку та вбудованим Wi-Fi. Робочий ресурс тонера – 1600 аркушів. Бюджетна ціна та функціонал принтера відповідають один одному.
2. Canon i-SENSYS LBP251dw c Wi-Fi
Надійний лазерний принтер Canon для чорно-білого друку для невеликих компаній. Він відрізняється високою швидкістю друку (30 ст/хв), стабільною роботою картриджів Canon та підтримкою мобільних служб та хмарних сервісів.
3. HP SAMSUNG SL-M2020W
Принтер HP Samsung – чудовий варіант для дому із швидкістю 20 ст/хв. Окрім паперу можна використовувати картон, конверти і навіть бавовняний та архівний папір. Вбудований Wi-Fi дозволить роздрукувати інформацію віддалено.
4. Brother HL-3140CW
Гідний приклад кольорового лазерного принтера. Принтер японської компанії зацікавить власників невеликих офісів. Швидкість ч/б і кольорового друку – 18 ст/хв. До комплекту поставки входять чорний, блакитний, пурпурний і жовтий тонер-картриджі (на 15 тисяч сторінок кожен).
Акутальні ціни на лазерні принтери вказані у каталозі ERC.