Що таке NAS і навіщо він потрібен? Основні випадки, за яких застосовується NAS

Головна Часопис Що таке NAS і навіщо він потрібен? Основні випадки, за яких застосовується NAS
09.06.2024

NAS (Network-attached Storage) — це інтелектуальний пристрій для централі­зованого зберігання даних, який надає змогу керувати й поширювати персональні файли, зокрема фотографії, відео, музику й документи. Підключивши NAS до домашньої чи офісної мережі, можна створити безпечний простір для зберігання даних, надавати доступ до якого членам родини або колегами можна через ПК або мобільний пристрій.

Зберігайте терабайти даних

NAS надійно зберігає великі обсяги будь-яких типів даних. Ємність накопичувача залежить від ємності жорстких дисків (HDD) або твердо­тільних накопичувачів (SSD), які використовують. Потенційно NAS може підтримувати величезні обсяги даних без щомісячної плати, забезпечуючи таке ж зручне їхнє зберігання, як і хмарні сервіси.

Створіть резервні копії всіх своїх пристроїв

За допомогою NAS можна автоматично створювати резервні копії ПК/Mac і мобільних пристроїв. Якщо потрібен додатковий захист, можна створити резервну копію всього NAS у хмарі чи іншому NAS.

Спростіть командну співпрацю та обмін файлами – використовуйте програмне забезпечення QNAP Qsync

Використовуючи програмне забезпечення типу Dropbox, яке доступне для завантаження в App Center, можна спільно використовувати не лише простір для зберігання, але й обмінюватися та синхронізувати файли на різних платформах і пристроях. Онлайн-інструменти QNAP для роботи прості, безпечні й захищені.

Віддалений доступ до NAS

Коли NAS підключено до комп’ютера, можна отримати до нього доступ: «Провідник файлів» > «Мережа» (для Windows) або «Місця (Finder)» (для Mac). Більшість користувачів QNAP у такий спосіб отримують локальний доступ до своїх файлів. За допомогою веббраузера, мобільного застосунку або програмного забезпечення TeamViewer можна насолоджуватися безпечним віддаленим доступом до файлів і служб NAS.

Чому варто використовувати QNAP NAS через загальнодоступні хмарні служби, як-то Google Drive, Dropbox або iCloud?

Використання загальнодоступних хмарних служб для зберігання файлів зручне спочатку, але може виникнути багато складнощів і турбот щодо безпеки, прихованих витрат, зокрема щомісячних або річних платежів, доступності послуг, права власності на дані, обмежень за пропускною здатністю чи обсягом сховища.

За допомогою NAS є змога побудувати безпечну приватну хмару, яка буде під цілковитим контролем. Крім того, можна легко розширити сховище й не перейматися щодо ймовірності втрати доступу до файлів у разі, якщо хмарний постачальник припинить надання послуг або станеться порушення безпеки. Також доступні всі функції, які особливо популярні в загальнодоступних хмарних службах, зокрема командна робота й синхронізація файлів.

Безпечне збереження даних

Розглянемо кілька основних рішень, а ознайомитися з усією доступною інформацією можна на домашній сторінці qnap.com.

На початку повномасштабного вторгнення QNAP отримав запит про допомогу — QNAP NAS було викрадено, і користувач просив виробника дистанційно вимкнути або заблокувати пристрій. На жаль, такої функції не передбачено. Коли придбано QNAP NAS, то користувач або власник бізнесу бере на себе повну відповідальність за фізичний захист пристрою. На рівні програмного забезпечення й мереж є багато рішень і найкращих практик, ­розроблених QNAP, які допоможуть зробити процес зберігання даних безпроблемним і безпечним.

  • Застосування плану повного резервного копіювання, адже створення лише однієї резервної копії вже недостатньо: щоби збільшити шанси на відновлення втрачених/пошкоджених даних, дотримуйтеся правила 3-2-1.
  • Зберігання трьох копій важливих файлів: одна основна та дві резервні. Так, резервна копія даних також має мати резервну копію. Насправді для цього потрібно мати дві резервні копії.
  • Рекомендовано зберігати файли принаймні на двох типах носіїв для захисту від різних небезпек.
  • Зберігати одну копію поза домом чи офісом.
  • Дотримуватися основних рекомендацій для налаштування безпечного QNAP NAS (наведено лише деякі з них): завжди встановлювати надійні паролі, двофакторну автентифікацію, уникати використання номерів портів за замовчуванням на кшталт 433 і 8080 тощо.
  • Використовувати централізований інструмент для керування резервними копіями QNAP Hybrid Backup Sync. Чим більше версій резервних копій створено, тим менший ризик втрати даних. Hybrid Backup Sync підтримує багатоверсійне резервне копіювання в хмарне сховище та віддалений NAS і надає змогу встановлювати обмеження версії та час зберігання. Крім того, HBS переконається, що він виконує три дії належним чином: ­автоматично вибирає найкращий мережевий порт, автоматично перемикається на інший мережевий порт й автоматично переносить на найкращий мережевий порт.
  • Завжди оновлювати прошивку QNAP NAS і програмне забезпечення загалом, адже переважна більшість проблем безпеки в системах, які доступні через веббраузер, трапляються через застаріле ПЗ.
  • Обов’язково використовувати зашифровані диски. Звісно, диски із функцією шифрування коштують дорожче, проте воно того варте. Необхідно шифрувати й «стискати» файли перед їх резервним копіюванням чи синхронізацією, адже це запобігає несанкціонованому доступу й забезпечує додатковий рівень захисту.
  • Використовувати QNAP Security Counselor — застосунок, який здійснюватиме постійний контроль безпеки (включно з оновленнями ОС/ПЗ), виконуватиме функції антивірусу, видаляючи зловмисне програмне забезпечення (Malware Remover і QuFirewall).

Меню
Каталог товарів
Каталог товарів