Розумні пристрої дедалі частіше з’являються на полицях магазинів і пропонують різноманітні можливості. Розберемося, що таке розумне світло WiZ, і які «плюшки» воно надає. Головною особливістю розумного світла є те, що завдяки розвитку інтелектуальних технологій у користувачів є інструмент, який допоможе керувати атмосферою, створювати настрій і впливати на емоції.
Звісно, ніхто не заборонить користуватися звичайними лампочками, але вони мають лише дві функції – увімкнення та вимкнення, тоді як у розумного світла можливостей більше.
Із розумним освітленням можна регулювати яскравість, колірну температуру, режими та вибирати відтінок світла із 16 млн доступних!
Зазвичай розумне світло складається з освітлювальних пристроїв та електронних систем, які керують ними. Системи керування устатковано сенсорами, мікроконтролерами, приймачами та іншими компонентами, які відповідають за «поведінку» світла. А «спілкуються» вони між собою, як і має бути в епоху інтернету речей, через бездротовий зв’язок – Internet of Things. Це передавання даних бездротовою мережею між фізичними об’єктами («речами»), які оснащено вбудованими технологіями для взаємодії між собою чи довкіллям, наприклад, модулями Wi-Fi та Bluetooth.
WiZ – це IoT-платформа для інтелектуальних світлових рішень і послуг. Вона передбачає програмне забезпечення у форматі застосунку WiZ, а також хмарні сервіси та продукти з однойменною назвою: смартлампи, портативні світильники та панелі, світлодіодні стрічки, пристрої та аксесуари, з-поміж яких розумні розетки та вимикачі. Працює екосистема на основі Wi-Fi. Додаткові датчики руху та пульти дистанційного керування надають WiZ більше можливостей керування, ніж інші інтелектуальні освітлювальні Wi-Fi-пристрої.
Застосунок простий у користуванні, має повний функціонал, українську версію програми, легку навігацію та зрозуміле керування.
Найпростіший спосіб ознайомитися з розумним світлом – замінити одну зі старих лампочок на WiZ. Доступні різні цоколі: E27, E14 і GU10. Лампи є трьох типів: білі з регулюванням яскравості, з можливістю регулювання колірної температури (зазвичай від теплого світла 2 200 K до холодного 6 500 K) і різнобарвні (16 млн відтінків на вибір).
Оскільки WiZ використовує Wi-Fi, кількість ламп, які можна підключити, залежить від маршрутизатора. Зазвичай вони підтримують до 254 пристроїв, але це разом з усіма іншими пристроями, які підключають до одного джерела Wi-Fі: комп’ютерами, планшетами, навушниками, телевізорами тощо. Дотримуючись вказівок і порад у застосунку, лампочки досить легко підключити. Застосунок допоможе розподілити джерела освітлення за групами, щоби спільно керувати пристроями в кімнатах. Єдина умова – надійна Wi-Fi-мережа там, де заплановано підключити WiZ.
До смартлампи можна додати стрічку WiZ, за допомогою якої зробити підсвічування кухонного гарнітура, вітальні тощо. Доступна стрічка завдовжки 2 м, а також є подовжувачі (1 м), тож можна створити загальну максимальну стрічку завдовжки 10 м.
Світлом можна керувати як за допомогою застосунку, так і за допомогою голосових помічників Amazon Alexa та Google Assistant. Проте іноді простіше скористатися спеціальним перемикачем – пультом дистанційного керування. Так смартфон перестає бути єдиним засобом контролю світла – з’являється альтернатива. Пульт допомагає увімкнути/вимкнути, затемнити, задіяти режим нічного освітлення та вибрати одну із чотирьох сцен. Більшість конкурентів WiZ не надають подібних пультів керування.
У застосунку WiZ передбачено безліч готових сценаріїв освітлення зі змінною картинкою («Камін», «Вечірка», «Романтика», «Ліс» тощо), сценаріїв до свят («Різдво», «Хелловін»), сцен для засинання та пробудження тривалістю 30 хв, коли світло поступово змінює яскравість, залежно від часу доби, адаптуючись до циркадних ритмів користувачів.
Також можна створити власні сценарії освітлення: вони зберігаються в застосунку й готові до використання будь-якої миті.
Свого часу датчики руху стали справжнім проривом у сфері економії електроенергії. Та нещодавно WiZ розробила власну технологію SpaceSense, яка перетворює лампи та світильники на детектори руху, використовуючи наявні сигнали Wi-Fi. Присутність людини в приміщенні створює перешкоди у Wi-Fi-хвилях, на які реагує світильник, вмикаючись, коли хтось заходить до приміщення, та вимикаючись, коли людина приміщення залишає. Щоб активувати SpaceSense, потрібно мінімум два джерела світла WiZ (лампи, світильники, стрічки тощо) або пристрої, наприклад, розумні розетки, тоді як необхідність у використанні датчика зникає.
Якщо вабить концепція розумного будинку, але ще не сформовано уявлення, яке саме розумне світло застосувати, сміливо вибирайте систему WiZ. Зробити це просто: достатньо замінити звичайну лампочку на смартлампу WiZ.
Нещодавно асортимент WiZ доповнила лінійка вуличного освітлення, з-поміж якої: зовнішні настінні світильники, рішення для тераси, саду та патіо, прожектори, які прикрасять під’їзну доріжку чи задній двір. Усі продукти водонепроникні, стійкі до впливу ультрафіолету та не залежать від мінливості погоди. Їх легко встановити власноруч без залучення фахівця.