Незамінний аксесуар для кожного, хто цінує мобільність і не хоче обмежувати себе щодо використання персональних пристроїв через розряджені батареї.
Перебуваєте в дорозі, далеко від розетки, а заряд смартфона стрімко зникає? Потрібно здійснити важливий дзвінок чи зробити пам’ятне фото, але батарея підводить? За таких ситуацій справжнім рятівником стає Power Bank – портативний зарядний пристрій, що забезпечує незалежність від електричної мережі.
Ці компактні, але потужні пристрої здебільшого базуються на літієвих акумуляторах (Li-Ion або Li-Pol), які зберігають енергію і передають її персональним пристроям у потрібний момент. На ринку доступний неймовірно широкий асортимент повербанків, що різняться за ємністю, потужністю, типами рознімів і навіть додатковими функціями, як-то бездротове заряджання або за допомогою сонячної панелі.
Докладніше розглянемо, які особливості треба враховувати під час вибору повербанка і як визначити оптимальний варіант з огляду на власні потреби.
Повербанки оснащено рознімами, які поділяються на входи (IN) для живлення власне пристрою і виходи (OUT) для заряджання іншої електроніки. Вибираючи повербанк, особливу увагу треба звертати на вихідні інтерфейси: чим більша їхня кількість і різноманітніші типи, тим універсальніший пристрій. Звісно, завжди можна скористатися різними перехідниками, але ліпше обійтися без них, адже це і зайві витрати, і найчастіше спричиняє зниження пропускної здатності (швидкості заряджання).
Кількість і типи вхідних рознімів – не такий важливий критерій вибору, хоча б тому, що в комплекті здебільшого є кабель (адаптер) для живлення акумулятора, але водночас наявність, наприклад, лише вхідного розніму microUSB може доволі сильно обмежити швидкість заряджання.
Ємність повербанка визначає кількість енергії, яку він може зберігати й передавати. Саме від цього параметра залежить кількість циклів заряджання смартфона, планшета чи іншого підключеного пристрою від одного заряду «банки». Однак варто пам’ятати: чим більша ємність, тим більші розмір і вага пристрою. Аналогічно ємність впливає і на час заряджання як власне мобільного пристрою, так і повербанка. Оптимальним варіантом для щоденного використання є моделі ємністю від 20 000 мА·год, які надають змогу зарядити смартфон у середньому 3-4 рази.
Компактні повербанки актуальні, якщо:
Вибираючи більший за розміром повербанк, варто звернути увагу на Belkin MagSafe (BPD001BTBK): перевагами моделі є бездротова зарядка, а також збільшена ємність; чудово згодиться для користувачів iPhone.
Збалансувати параметри й вартість повербанка можна, зважаючи на власні потреби. Якщо аксесуар має бути завжди напохваті, потрібен для живлення лише одного смартфона, зберігають його, наприклад, у звичайному рюкзаку чи сумці, то ультратонкі корпуси є необов’язковим критерієм вибору. Оптимальне рішення за цих умов – повербанки ємністю 20 000 мА·год. При цьому товщина пристрою вже не є пріоритетом. Якщо ж швидкість заряджання некритична, можна вибрати моделі потужністю 15 Вт, зокрема Belkin (BPB012BTBK).
Для найліпшого досвіду користування треба вибирати повербанки з підтриманням Quick Charge 3.0 і Power Delivery 2Е (2E-PB2072PD-BLACK). Зокрема вдалими варіантами є пристрої серії Primo із багатим набором інтерфейсів і можливістю заряджання трьох пристроїв одночасно Trust (24676_TRUST) або HAMA PD 20HD (00201663).
За потреби швидко відновлювати заряд мобільних пристроїв і не жертвувати кількістю рознімів, наприклад, можна розглянути повербанки 2Е з потужністю заряджання 45 Вт 2Е (2E-PB2011-BLACK).
Туристам часто необхідно підтримувати автономність смартфона протягом тривалого часу, тож у такому разі згодяться пристрої ємністю від 20 000 мА·год. Але треба зважати й на те, що вага, розмір аксесуара будуть суттєво більшими, зокрема оптимальним рішенням є модель hama Supreme ємністю 24 000 мА·год HAMA (00201670).
Потужність повербанків для заряджання ноутбуків має становити понад 60 Вт, щоби відповідати необхідній потужності споживання лептопа. Крім того, аби зарядити стандартний нотубук від 0 до 100 %, ємність «банки» треба вибирати не менш як 20 000 мА·год, до того ж заряджання має здійснюватися через сумісний за потужністю і інтерфейсами кабель. Зауважте, що сучасні ноутбуки здебільшого оснащено рознімом USB Type-C, який підтримує технологію PD, проте велика ємність і наявність USB Type-C у повербанка аж ніяк не свідчить про його придатність до заряджання ноутбука. Вочевидь необхідно точно знати показник енергоспоживання блока живлення (Вт), щоби визначити необхідну потужність заряджання.
Зокрема, портативний літій-іонний акумулятор 2Е (2E-PB2502-STEEL) або Trust (25240_TRUST) потужністю 100 Вт забезпечують надійне заряджання ноутбука, наприклад: повністю відновити заряд MacBook від 0 до 100 % вдасться лише за 1,5 год, адже технологія Qualcomm Quick Charge 3.0 гарантує втричі швидше заряджання всіх сумісних пристроїв.
За сучасних реалій, коли мобільність та автономність стають ключовими потребами, спеціалізовані повербанки є справжніми рятівниками. З-поміж пристроїв такого штибу особливу увагу привертають моделі із сонячною зарядкою. Вони є портативним джерелом чистої енергії, тому мають доволі широкий спектр застосування, зокрема згодяться тим, хто обожнює піші прогулянки та відпочинок у кемпінгу. Перебуваючи далеко від цивілізації, користувачі матимуть надійне джерело енергії для свого смартфона, GPS, камери, налобного ліхтаря і портативних динаміків. Усі ці пристрої залишаються зарядженими, забезпечуючи комфорт навіть за екстремальних умов. Наприклад, оптимальним варіантом є портативний повербанк 2E Solar з літій-іонним акумулятором ємністю 8 000 мА·год, вбудованими сонячними панелями (4 × 1 Вт) і LED-ліхтариком 120 лм 2E (2E-PB814-BLACK).
Щодо заряджання Apple Watch або AirPods: рішення Belkin (BPD005BTBK) допоможе одночасно відновлювати заряд мінімум двох пристроїв. Його унікальна бездротова зарядка забезпечує зручність, надаючи змогу заряджати AirPods або Apple Watch без використання кабелів. Лише 45 хвилин – і заряд пристроїв відновлено до 80 %, що робить цей повербанк оптимальним і зручним елементом живлення для щоденного використання.
Важливо! Пам’ятайте, що виробник здебільшого зазначає ємність акумулятора з урахуванням напруги вбудованих елементів живлення 3,7–3,85 В. Підключаючи пристрій для заряджання, передавання енергії від Power Bank відбувається з напругою від 5 В. Під час перетворення втрачається частина енергії (інколи втрати можуть сягати 20 %), тому не варто перейматися через те, що повербанк ємністю 10 000 мА·год дасть змогу зарядити планшет аналогічної ємності лише на 70-80 %.