Технології, пов’язані зі штучним інтелектом (ШІ) і машинним навчанням, потребують великих обчислювальних потужностей і використання сучасних графічних процесорів. Дослідження університетів світового класу виявило: обчислювальні вимоги до великомасштабних моделей ШІ подвоювалися кожні 10,7 місяця з 2016 до 2022 року. Hewlett Packard Enterprise невпинно йде вперед, створюючі кращі технічні рішення, розробляючи апаратні та програмні вдосконалення для своїх клієнтів.
Та водночас за умов зростання потужностей HPE дбає і про екологію та енергетичні ресурси замовників, гарантуючи сталий розвиток: величезна увага приділяється екологічності та підвищенню енергозбереження обладнання. На прикладі серверних рішень HPE ProLiant 11-го покоління можна побачити, як це працює в HPE та, що дуже важливо, у який спосіб ці рішення оптимізуються відповідно до потреб клієнта щодо забезпечення найвищої продуктивності.
Сервери ProLiant Gen11 замінили Gen10 та відразу вразили своїми можливостями. Сервери 11-го покоління підтримують на 50 % більшу кількість ядер на процесор для покращення консолідації робочого навантаження, також забезпечують удвічі більшу пропускну здатність введення/виведення зі збільшеним простором для прискорення даних і графіки. Щодо ШІ та графічних інтенсивних робочих навантажень: сервери HPE ProLiant Gen11 підтримують на 33 % більшу щільність високопродуктивних графічних процесорів (GPU) на сервер. Загалом, сервери HPE ProLiant забезпечують рекордну продуктивність: 43 світові рекорди в обчисленнях за цілою низкою робочих навантажень – від хмари та віртуалізації до big data і керування даними ШІ.
У серії HPE ProLiant для клієнтів на вибір доступна низка моделей, оптимізованих для різних робочих навантажень. Наприклад, робочі навантаження VDI передбачають суворі вимоги до пам’яті, процесорів і графічних процесорів, тож у такому разі рекомендовано вибирати HPE ProLiant DL325, DL365 або DL385 Gen 11. Якщо ж заплановано використання серверів для роботи з data solutions, то оптимальним рішенням стануть DL345 або DL560. Відповідно до кожного завдання вибирають оптимальні процесори, пам’ять, накопичувачі, прискорювачі та інше комплектовання сервера.
Завдяки підвищенню продуктивності клієнти можуть запускати більше робочих навантажень на кожному сервері, що дає змогу використовувати меншу їх кількість і підвищує ергономіку ІТ-середовища клієнта. Сервери ProLiant 11-го покоління займають на 43 % менше місця в стійці, забезпечуючи той самий рівень продуктивності й гарантуючи в такий спосіб значну економію енергії, як порівняти з попередніми моделями. Зокрема ProLiant Gen 11 забезпечують 25 % економії енергії, на відміну від серверів Gen10, 65 % економії енергії проти Gen9 та 90 % економії енергії, як порівняти з Gen8. Крім того, HPE зменшила використання пластикового паковання на 80 %, а паковання з гофрованого паперу – на 30 %, що також допомагає клієнтам мінімізувати негативний вплив на довкілля. До того ж HPE зробила сервери ProLiant Gen11 енергоефективнішими, засвідчують це сім світових рекордів у цьому напрямі. Відповідно до нещодавнього звіту McKinsey, «33 % підприємств інтегрують стратегію сталого розвитку для підвищення операційної ефективності та зниження витрат», і Hewlett Packard Enterprise ефективно допомагає їм у цьому.
Також не можна забувати і про безпеку. HPE впродовж багатьох років є світовим лідером у цій галузі, проте внаслідок розвитку технологій штучного інтелекту загроз стає дедалі більше. На жаль, кібератаки зростатимуть рік у рік. У нещодавньому звіті Zscaler зафіксовано збільшення кількості атак на 37 % лише у 2023 році. Зловмисники також із великим успіхом звернули свою увагу на ланцюжки постачань. Help Net Security інформує: у 2022 році відбулося на 40 % більше атак на ланцюжки постачань, аніж атак зловмисного програмного забезпечення. Як результат, 10 млн людей постраждали внаслідок атак на ланцюжки постачань.
ШІ дає кіберзловмисникам поштовх здійснювати більш автоматизовані, агресивні та скоординовані атаки. Використовуючи інструменти ШІ, вони мають змогу вивчати компанії, не тільки виявляючи «щілини» в безпеці, але й сам спосіб побудови захисту. Кіберзлочинці також використовують ШІ для запуску ефективніших фішингових атак, збільшуючи в такий спосіб шанси на їхній успіх.
Безсумнівно, безпека інфраструктури має починатися з безпечного ланцюжка постачання, тож HPE гарантує, що шкідливе програмне забезпечення не скомпрометує сервер ще до того, як його буде доставлено клієнту.
Сервери HPE ProLiant Gen11 виробляють на захищених виробничих майданчиках, а безпечний ланцюжок постачань є запорукою, що ніхто не втрутиться в сервер, поки він прямує до клієнта. За допомогою функції блокування конфігурації сервера будь-кому заборонено змінювати конфігурацію або вводити шкідливе ПЗ до того, як сервер прибуде до замовника.
Сервери HPE ProLiant допомагають клієнтам ще більше захищати свої цінні бізнес-активи, підтримуючи підхід до безпеки з нульовою довірою. Із назви є очевидним: архітектури з нульовою довірою призначені для того, аби не довіряти користувачам або пристроям за замовчуванням, вимагаючи від них автентифікації перед приєднанням до мережі.
У кожен сервер HPE ProLiant Gen11 вбудовано HPE Integrated Lights Out (iLO). ILO дає змогу системним адміністраторам безпечно налаштовувати, оновлювати, контролювати та відновлювати сервери, навіть віддалено, щоби почати керувати та захищати операції сервера щойно його буде розгорнуто.
ILO надає функції безпеки, зокрема Silicon Root of Trust, яка перевіряє кожен рядок у прошивці, гарантуючи, що сервер завантажується з незмінним кодом. HPE Silicon Root of Тrust захищає буквально мільйони ліній прошивки на понад 4 млн серверів в усьому світі.
Далі – захист процесора. Використовуючи атестацію процесора, сервер перевіряє, аби він не був скомпрометований. І оскільки хакери постійно здійснюють атаки, прошивка знову під загрозою після завантаження сервера, тому пристрої HPE ProLiant Gen11 постійно перевіряють firmware, а також UEFI та BIOS. Якщо шкідливе ПЗ помічено, сервери HPE ProLiant можуть відкотити прошивку до останнього зафіксованого «хорошого» стану.
HPE ProLiant Gen11 розширює провідну апаратну безпеку й на інші компоненти: можна перевірити цілісність самошифрувальних дисків (SED), вибраних сховищ і мережевих контролерів. Також за замовчуванням підтримується галузевий стандарт Trusted Platform Module (TPM). HPE ProLiant підтримують сертифікати платформи та захищену ідентифікацію пристрою (iDevlD), які можна використовувати для перевірки ідентичності сервера.
Наразі обчислювальні рішення мають особливо велике значення, ніж будь-коли, та є ключовим компонентом для перетворення даних на цінність. Вони живлять застосунки, які керують бізнесом, тож ці програми мають працювати ефективно й безперебійно, гарантуючи користувачам високу продуктивність і надійність. Якщо програми вийшли з ладу або скомпрометовані через хакерські атаки, інцидент може мати катастрофічні наслідки для організації.
Сервери HPE ProLiant Gen11 забезпечують потужну та оптимізовану продуктивність, надійність і безпеку, сталий розвиток. Клієнти мають змогу не турбуватися про своє ІТ-середовище, а фокусуватися на пріоритетних завданнях і бути ефективнішими та більш конкурентоспроможними на ринку, що позитивно впливає на розвиток компанії або підприємства.
ERC має великий досвід із продажу та інтеграції рішень, побудованих на серверах HPE ProLiant Gen11, супутніх до них сервісів і програмних продуктів.
За докладною інформацією та консультаціями звертайтеся на адресу erc_hpe@erc.ua