У 2023 році Oracle нарешті отримала статус лідера з-поміж глобальних хмарних провайдерів, згідно з оцінкою Gartner. Oracle була визнана лідером у сфері стратегічних хмарних платформ і розподіленої гібридної інфраструктури.
Важливим кроком на шляху до визнання стали високі оцінки у двох ключових звітах – 2023 Gartner Magic Quadrant for Strategic Cloud Platform Services і 2023 Gartner Magic Quadrant for Distributed Hybrid Infrastructure. Це є свідченням, що Oracle вирізняється сильною стратегією розвитку, високою ефективністю та широким портфелем хмарних продуктів – усе це робить її ключовим гравцем з-поміж хмарних провайдерів.
Gartner, провідна аналітична компанія, яка регулярно публікує Magic Quadrant – графічний інструмент, що надає комплексні оцінки ринків і розподіляє постачальників технологічних продуктів чи послуг у чотири квадранти. Цей методологічний підхід дає змогу клієнтам Gartner отримати інформацію про стратегічні позиції компаній на ринку та їхню ефективність у реалізації стратегій.
Хмара Oracle є наймолодшою хмарою у світі, яка найшвидше розповсюджується. За цей час хмара Oracle зросла до 48 взаємопов’язаних географічних комерційних регіонів (регіон може містити від одного й більше датацентрів (ДЦ)) і надає загальний набір зі 100+ сервісів у кожному хмарному регіоні. Нещодавно засновник і голова корпорації Oracle Ларрі Еллісон анонсував відкриття додаткових +100 хмарних ДЦ.
Oracle Cloud Infrastructure (OCI) надає всі необхідні та найпоширеніші хмарні послуги – від контейнерів і VMware до штучного інтелекту для міграції, модернізації, створення та масштабування ІТ. Новітня хмарна архітектура дає змогу підтримувати будь-які типи й розміри навантажень. З-поміж замовників – TikTok, Zoom, Uber, NVIDIA.
Oracle відрізняється від інших хмарних провайдерів тим, що сама володіє технологіями бази даних, «заліза» й операційної системи, які використовує в «серці» своєї інфраструктури.
Ключовим фактором вибору замовниками хмари Oracle є політика BYOL (Bring your own license, «принось своє із собою»), завдяки якій замовники, які вже інвестували в продукти інших компаній, можуть використати їх повторно в хмарі Oracle.
Oracle просуває унікальну хмарну модель використання сервісів відповідно до своєї стратегії Distributed Cloud Stategy: побудова приватної хмари Dedicated cloud тільки для замовника з доступом до всіх 100+ готових хмарних сервісів, використання гібридної хмари (Hybrid cloud), завдяки якій замовник може розмістити частину хмарних сервісів у себе в ДЦ, і публічної хмари із 48 регіонів (Public cloud) та унікальна можливість і партнерство з Microsoft для використання мультихмарних рішень (Multicloud).
Oracle посилила свої позиції на ринку штучного інтелекту (ШІ), розпочавши співпрацю з Cohere. Хмарна інфраструктура OCI AI Infrastructure лідирує в галузі за співвідношенням ціна-продуктивність із OCI Supercluster, який масштабується до 4 096 інстансів OCI Compute із використанням до 32 768 графічних процесорів.
OCI пропонує численні графічні процесори, як-то A100 і H100, у партнерстві з NVIDIA та повний стек прискорених обчислень NVIDIA, включно з NVIDIA AI Enterprise і DGX Cloud.
У 2023 році Oracle створила нове рішення Compute Cloud@Customer, яке забезпечує можливість здійснювати хмарні обчислення в датацентрі в замовника. Зазвичай, Compute Cloud@Customer працює в парі з Exadata Cloud@Customer. Останнє покоління Exadata Cloud@Customer, X10M, підтримує Exadata Database, Autonomous Database із найвищою продуктивністю та доступністю на площадці в замовника.
Oracle постійно розширює свої можливості з керування даними та розроблення застосунків у хмарах, не забуваючи і про Open Source-проєкти. Зокрема, у хмарі Oracle з’явилися сервіси OCI Database with PostgreSQL, OCI Cache with Redis та оновився сервіс OCI Search with OpenSearch. Ці сервіси забезпечують абсолютну сумісність зі своїми проєктами з відкритим вихідним кодом і використовують переваги інфраструктури OCI, гнучкі обчислення та автоналаштування для забезпечення високої продуктивності й автоматичного масштабування.
Oracle постійно розширює партнерську мережу та хмарну екосистему, так у 2023 році поглиблено співпрацю з NVIDIA, VMware та Red Hat для полегшення вибору замовниками найкращих хмарних технологій. Microsoft є стратегічним партнером для Multicloud.
Багато клієнтів використовують продукти Oracle і VMware для своїх корпоративних застосунків, які здебільшого побудовані в складних гібридних і багатохмарних середовищах. Із 2019 року співпраця Oracle і VMware постійно розширюється для забезпечення оптимізованої роботи в хмарі. У серпні 2023 року хмара Oracle стала частиною програми VMware Cloud Universal.
Минулого року Oracle випустила два релізи Oracle Cloud VMware Solution із незалежним масштабуванням обчислень і сховищ для ефективного співвідношення ціни, ефективності та оптимізації робочих навантажень відповідно до потреб наявних і нових замовників. Хмара Oracle, єдина у світі, надає 16 різних варіантів розмірів інфраструктури для міграції VMware.
Останній реліз Oracle Cloud VMware Solution підтримує мультикластер і змішані кластери, що дає змогу розподіляти робочі навантаження в різних кластерах для ліцензування, отримати найкращий ТСО й посилити відповідність до специфічних вимог законодавства або розділення навантаження для різних відділів. Крім того, з’явилася можливість розгортання кластерів GPU для спеціалізованих робочих навантажень як віртуальних станцій (VDI) аналогом VMware – Horizon Virtual Desktops.
Oracle також поліпшила керування контейнерами за допомогою OCI Container Instances – простого й доступного рішення для використання повністю керованих контейнерів. Наявна нова безсерверна опція для Oracle Container Engine for Kubernetes (OKE): тепер OCI може керувати як контрольною панеллю, так і робочими вузлами. Інші нові можливості роблять Kubernetes простішим і безпечнішим, наприклад, Oracle Cloud Guard Container Governance відповідає за керування життєвим циклом та ідентифікацію робочого навантаження.
Як і завжди, Oracle приділяє велику увагу поліпшенню безпеки, доступності та інфраструктури хмарних сервісів. Так було впроваджено сервіси OCI Dedicated Key Management та External Key Management в OCI Key Management service, які дають змогу замовникам використовувати систему керування ключами шифрування від третіх сторін, зокрема Thales CipherTrust Manager, для зберігання своїх ключів шифрування за межами OCI.
Новий сервіс OCI Full Stack Disaster Recovery забезпечує простий і узгоджений інтерфейс для організації операцій аварійного відновлення для багатьох різних систем. Сервіс Oracle Cloud Migrations підтримує міграції з локальних середовищ та інших хмар, а сервіс OCI virtual machine (VM) live дає змогу здійснювати міграцію працюючих віртуальних машин між фізичними машинами без простою разом із їхнім сховищем і мережею через виділений віртуальний мережевий інтерфейс із пропускною здатністю, зарезервованою лише для міграції.
Oracle оновила OCI Compute («віртуальні машини»), додавши найновіші процесори 4-го покоління AMD EPYC Processors (Code-Named «Genoa»), які майже вдвічі кращі за показником ціна/продуктивність і на 33 % швидші, як порівняти зі старою версією. Також запущено нові карти NVIDIA Н100 і новітній чип NVIDIA GH200 Grace Hopper Superchip. Окрім того, хмара Oracle є ексклюзивним технологічним партнером для NVIDIA DGX Cloud AI supercomputing platform.
Клієнти тепер можуть скористатися перевагами гнучкості AMD і співвідношенням ціни та якості Ampere Arm на «bare metal», гнучких віртуальних машинах, примірниках контейнерів, Oracle Container Engine for Kubernetes.
Робота з іншими провайдерами:
Oracle Database@AzureOracle Interconnect для AzureOracle MySQL Heatwave на AWS
47+ місць у всьому світі:
Уряд США, Уряд Великої Британії, Уряд Австралії, Регіони національної безпеки США, країни ЄС
Надання хмарних послуг:
Oracle Exadata Cloud@CustomerOracle Compute Cloud@CustomerOracle Roving Edge Infrastructure
Усі понад 100 послуг OCI працюють у центрах обробки даних клієнтів:
OCI Dedicated RegionOracle AlloyOracle Isolated Region
Завдяки всім цим оновленням і новим сервісам у хмарі Oracle дійсно є лідером з-поміж постачальників хмарних сервісів.