Дедалі частіше в характеристиках тих чи інших технічних пристроїв трапляється термін PoE, проте далеко не кожен досвідчений користувач знає, що це та для чого потрібно. Power over Ethernet (PoE) – це технологія, яка дає змогу дистанційно живити пристрої, використовуючи кабель «вита пара» структурованої кабельної системи (СКС).
Основним і єдиним стандартизованим живленням є напруга 48 В постійного струму. Пристрій, який отримує дистанційне живлення, називають пристроєм, який живиться (Powered Device – PD), а пристрій, який надає живлення, – джерелом живлення (Power Sourcing Equipment – PSE).
Схема підключення PSE до PD
Окрім назв, які надає стандарт, використовують і маркетингові назви, як-то: PoE, PoE+, PoE++, 4PPoE, High-PoE, UltraPoE, UltraPoE+. Тож якщо хочете бути впевненими, що підібрали саме той пристрій PSE, під час його замовлення (РоЕ-комутатора або РоЕ-інжектора) використовуйте назви, які надає стандарт, або скорочену їхню версію, наприклад, РоЕ Type 2 (30 Вт).
Технічні характеристики РоЕ Type 1, Type 2, Type 3 і Type 4
Ще один важливий параметр, який потрібно знати, – клас потужності пристрою. Для PSE – це про максимальну потужність, на яку розрахований, а клас потужності PD означає максимальну потужність споживання. Чим вищий клас, тим більша потужність, яку надають PSE або споживають PD. Пристрої PSE та PD розподілено на 9 класів:
Дистанційне живлення надається пристроям PD на швидкостях Ethernet 10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T, 2.5GBASE-T, 5GBASE-T та 10GBASE-T.
Схему організації дистанційного живлення поділено на дві групи:
Група 1 використовує дві пари для організації дистанційного живлення й має дві схеми реалізації.
Схема, за якої використано метод фантомного передавання медіаданих і живлення з використанням розгалужувальних трансформаторів на парах 1/2(–) і 3/6(+).
Такий метод називають Режим А або Альтернатива А. Endspan – це джерело живлення PSE (РоЕ-комутатор), яке забезпечує дистанційне живлення вздовж усієї лінії напрямку до кінцевого пристрою PD.
Схема організації дистанційного живлення за незайнятими парами 4/5(+) і 7/8(–).
Такий метод називають Режим В або Альтернатива В. Midspan – це джерело живлення PSE (РоЕ-інжектор), який підключають посередині лінії між комутатором без підтримання РоЕ та PD-пристроєм.
Стандартом передбачено підтримання всіма пристроями PD обох режимів роботи (А або В). А для джерела живлення PSE у технічних характеристиках має бути зазначено, який режим роботи підтримує цей PSE. Зазвичай вказують номери пар, за якими підтримується дистанційне живлення.
Схема організації дистанційного живлення для Групи 2 застосовує метод фантомного передавання медіаданих і живлення з використанням розгалужувальних трансформаторів. Для РоЕ Type 1 (15 Вт) і РоЕ Type 2 (30 Вт) використовують чотири пари для передавання медіаданих і дві пари для передавання живлення. У Режимі А – це пара 1/2(–) і пара 3/6(+), а в Режимі В – пара 4/5(+) і пара 7/8(–).
Схема організації дистанційного живлення
Для РоЕ Type 3 (60 Вт) і РоЕ Type 4 (90 Вт) використовують усі чотири пари для передавання як медіаданих, так і живлення в Режимі А + В.
Схема організації дистанційного живлення
Керований комутатор РоЕ з 24 гігабітними портами та двома Uplink SFP. Підтримує функціонал рівня L2. Бюджет потужності PoE становить 430 Вт, підтримує до 30 Вт на порт та надає змогу підключити до 24 пристроїв PoE, як-то IP-камер відеоспостереження, телефонів VoIP або бездротових точок доступу з потужністю споживання 15 Вт або 30 Вт. Комутаційна здатність становить 52 Гбіт/с.
PoE+-інжектор DIGITUS 10 Гбіт/с надає PoE потужністю 30 Вт. Відповідає стандарту IEEE802.3at. Просте рішення для віддаленого живлення бездротових точок доступу, IP-камер відеоспостереження, телефонів VoIP та інших пристроїв, які підтримують технологію PoE. Підтримує пристрої, сумісні з PoE та PoE+. Безпечне та надійне рішення для розширення наявної мережевої інфраструктури.
Гігабітний інжектор РоЕ+ (Midspan) забезпечує дистанційне живлення віддалених пристроїв PD (Powerd Device) за двома парами. Підтримує пристрої зі швидкістю Ethernet 10/100Base-T і 1 Гбіт/с. Вихідна потужність РоЕ становить 30 Вт. Призначений для живлення бездротових точок доступу, IP-камер відеоспостереження, IP-телефонів та інших пристроїв, які підтримують технологію РоЕ. Корпус вироблений із вогнестійкого пластику із захистом IP40.
PoE-підсилювач 100 Мбіт/с – компактний та універсальний пристрій, розроблений відповідно до стандартів IEEE802.3af/at/bt, забезпечує чудову інтеграцію з наявною мережевою інфраструктурою. Завдяки міцному пластиковому корпусу та класу захисту IP67 згодиться для використання навіть за найсуворіших умов довкілля. Використовуючи один PoE-підсилювач із комутатором PoE, загальна довжина лінії передавання РоЕ може становити до 200 м зі швидкістю 100 Мбіт/с. За допомогою двох встановлених PoE-підсилювачів із двох боків лінії відстань PoE може бути збільшено до 300 м. За швидкості 10 Мбіт/с максимальна довжина лінії РоЕ може становити 800 м.