Оглядачі вважають, що інтегровані графічні чипи можуть працювати у форматі Full HD, особливо в популярних (і відносно легких) іграх на кшталт Fortnite. З одним із цих чипів можна заощадити на наступному ігровому ПК, відмовившись від дискретної відеокарти, або ж використати його для створення ультракомпактного медіацентру з низьким енергоспоживанням. Якими б не були плани щодо нових процесорів і відеокарт, материнська плата знадобиться за будь-якого випадку. Розглянемо рішення ASUS для процесорів Ryzen 7 8700G або Ryzen 5 8600G.
Ryzen 7 8700G і Ryzen 5 8600G вставляють у сокет AM5, тому користувач використовуватиме материнські плати AMD поточного покоління. Для цих чипів доцільно вибрати материнські плати B650, оскільки вони пропонують гарне співвідношення ціни та якості – і це, безумовно, велика частина привабливості цих нових процесорів AMD.
Материнські плати B650E та B650 мають нижчу ціну, ніж материнські плати високого класу X670E, але все ще виконують безліч найсучасніших функцій. Вони пропонують велику кількість слотів M.2 для високошвидкісної ігрової бібліотеки, а кожну материнську плату ROG Strix і TUF Gaming оснащено вбудованим високошвидкісним портом USB 3.2 Gen 2 × 2 Type-C.
Материнські плати B650E і B650 також підтримують новітню оперативну пам’ять DDR5. Завдяки швидкості передавання даних на 50 % вищій, ніж у пам’яті DDR4 попереднього покоління, DDR5 відкриває новий рівень продуктивності, а материнські плати ASUS пропонують безліч апаратних і мікропрограмних оптимізацій, які дають змогу користувачам розганяти комплекти з підтриманням цієї пам’яті до абсолютної межі. Незалежні огляди показують, що Ryzen 7 8700G і Ryzen 5 8600G люблять швидкий і «місткий» пул пам’яті – якщо ціна прийнятна, варто придбати комплект оперативної пам’яті DDR5-6000 обсягом 32 ГБ або швидше.
Якщо пріоритети під час вибору материнської плати – надійна робота, приємний зовнішній вигляд і необхідна ігрова продуктивність, тоді лінійка ASUS TUF Gaming стане у пригоді.
У разі пошуку материнської плати формату ATX, варто звернути увагу на TUF Gaming B650-Plus Wi-Fi. Для компактного комп’ютера, який збирають, TUF Gaming B650M-Plus Wi-Fi – це те, що потрібно. Ці плати мають підтримання DDR5, слот PCIe 5.0 M.2 для блискавичного зберігання даних і вбудований порт USB 3.2 Gen 2 × 2 USB Type-C для швидкого та універсального підключення. Ethernet 2,5 Гбіт/с забезпечує швидке дротове підключення до мережі, а Wi-Fi 6 – надійне бездротове з’єднання.
Важливе зауваження про слот PCIe 5.0 M.2: Ryzen 7 8700G і Ryzen 5 8600G не підтримують PCIe 5.0. Якщо доступ до найшвидших твердотільних накопичувачів M.2 на ринку є пріоритетом, знайдіть замість них процесор Ryzen серії 7000. Але в цей слот все одно поміститься досить швидкий і більш доступний за ціною твердотільний накопичувач PCIe 4.0, а його вбудований радіатор забезпечить йому приємну прохолоду для стабільної продуктивності.
У разі збирання ПК для домашнього розважального центру або кімнати, де простір є основним обмежувальним фактором, система ATX може виявитися завеликою для задоволення потреб. Для підтримання Mini-ITX-комплектації мрії згодиться ROG Strix B650E-I Gaming WiFi. Ця компактна материнська плата може легко поміститися в одній руці, і при цьому це одна з найкращих материнських плат для процесорів Ryzen 7 8700G або Ryzen 5 8600G.
Як і плата B650E, вона має слот PCIe 5.0 × 16 і слот PCIe 5.0 M.2, що робить її готовою для найшвидших відеокарт сьогоднішнього і завтрашнього дня. Універсальні та найсучасніші можливості підключення, включаючи порт USB 3.2 Gen 2 з режимом DisplayPort ALT, надають користувачам все необхідне для збірки. А такі додаткові зручності, як попередньо встановлена панель введення/виведення, спрощують процес збирання у вкрай тісному корпусі формату Mini-ITX.
Лінійки материнських плат ROG Strix, TUF Gaming і ProArt призначені для геймерів і досвідчених користувачів, які прагнуть отримати від своїх систем максимальну продуктивність. Плати серії Prime пропонують багато з тих самих функцій для ентузіастів, але їх також цілком достатньо, для того щоби слугувати надійними платформами для роботи та повсякденних обчислень. Для тих, хто збирає бюджетний ПК, який поєднує універсальні можливості та витончений стиль, плата Prime – найліпший вибір.
Як найкращу материнську плату Prime для Ryzen 7 8700G або Ryzen 5 8600G варто розглянути доступну та багатофункціональну материнську плату ASUS Prime B650 Plus. З цією материнською платою формату ATX можна насолоджуватися високошвидкісною дротовою мережею завдяки контролеру Ethernet Realtek 2,5 Гбіт/с, слоту PCIe 5.0 M.2 і підтриманню DDR5. Користувач навіть знайде рознім Thunderbolt 4, готовий до підключення високошвидкісного розніму на передній панелі корпусу. Усе це в чорно-білому дизайні в стилі космічної ери, тож легко поєднується з широким спектром комп’ютерного обладнання.
Материнські плати Prime B650 також дають змогу легко модернізувати процесор у майбутньому. Завдяки BIOS FlashBack можна швидко оновити BIOS плати, маючи лише блок живлення та USB-накопичувач. Це відкриє шлях до наступних поколінь процесорів AMD Ryzen доти, доки AMD підтримуватиме зворотну сумісність, використовуючи при цьому ту саму материнську плату Prime B650.