Обираючи холодильник для дому, завжди можна загубитися серед параметрів, технічних характеристик, функцій і зрештою вибрати такий, що не зовсім відповідає вашим потребам. Щоб не помилитися у виборі, радимо ознайомитися з оглядом і визначити, які параметри холодильника стануть вирішальними у виборі пріоритетні і потрібні саме для вас.
«Камерність» холодильників
Залежно від кількості і розташування дверей, розрізняють однокамерні, двокамерні, багатодверні холодильники і холодильники Side-by-Side.
- Однокамерні холодильники, як правило досить компактні. Іноді однокамерні холодильники оснащують невеличкою морозильною камерою, що розташована всередині основної. Такі холодильники найменш місткі, однак точно знайдуть застосування у конкретній ситуації, наприклад, для офісу. Приклад однокамерного холодильника з невеличкою морозилкою - Haier HTTF-406
- Більшість споживачів надають перевагу більш містким, двокамерним холодильникам. Їхня висота в середньому становить 177 - 205 см, ширина 55 - 80 см, глибина 60 - 70 см. У таких холодильниках двоє дверцят: за одними - холодильна камера, а за іншими - морозильна. «Морозилка» може розташовуватися як над холодильною камерою, так і під нею. Як правило, холодильники з нижнім розташуванням морозильної камери мають більш високі показники щодо підтримки нижчих температур в морозильнику. До вашої уваги – двокамерний холодильник Bosch KGN33NL206.
- Холодильник Side-by-Side - це холодильна шафа із двома дверцятами і, відповідно, двома камерами, що розташовані поряд, а не одна над іншою. Таке розташування забезпечує більш зручний доступ до продуктів. Місткий холодильник типу «Side-by-Side» Beko GN163120 напрочуд місткий і точно підійде великим родинам.
- Багатокамерні холодильники для домашнього користування мають здебільшого одну морозильну і дві окремі холодильні камери. Така особливість дозволяє більш ефективно підтримувати внутрішній мікроклімат системи і зберігати свіжість продуктів довше. Трикамерний холодильник - Hitachi R-M700GPUC2XMBW.
Системи керування
Холодильники можуть бути з механічним або електронним керуванням.
- Найпростіший і найдешевший тип керування - механічний. У таких холодильниках не можна встановити точну температуру в градусах, а натомість – просто вибрати з-поміж температурних режимів.
- Електронне керування дає змогу встановити температуру, яка буде підтримуватися в холодильнику. Керувати температурою можна як у холодильній, так і в морозильній камері. Електронне керування здійснюється через кнопки або сенсорну панель, як у моделі LG GW-B499SQFZ.
Розморожування камер
Розморожування камер може бути крапельне (автоматичне) або ж «No Frost».
- Холодильники з крапельної системою розморожування (Candy CCDS 5142S) мають на задній стінці холодильної камери знаходиться випарник, він же - охолоджувальний елемент камери, який охолоджує задню панель, завдяки чому утворюється лише невеликий шар льоду. В процесі роботи холодильника задня внутрішня стінка нагрівається, тоді лід починає танути і тала вода стікає в спеціальний резервуар, після чого випаровується.
- У холодильниках (як модель Siemens KG36NXI35) з системою розморожування No Frost ( «Без інею») створюється циркуляція холодного повітря за допомогою спеціального вентилятора. Повітря, охолоджуючи продукти, рівномірно розподіляються по камері. Іній не утворюється в камері завдяки тому, що волога виводиться за межі камери і не конденсується на стінках. Іній утворюється на прихованому випарнику.
Клас енергоспоживання
З кожним роком вимоги до енергоефективності холодильників, що надходять у продаж все підвищуються. Якщо раніше існувало 7 класів енергоефективності: від A до G, то тепер холодильники класу В і нижче практично не з’являються у продажу. Натомість – суперекономічні та енергоефективні холодильники класу А, А+, А++ і навіть вище.
Кліматичний клас
Виробник зобов'язаний вказувати умови експлуатації, при яких холодильник буде працювати нормально. Ці умови і є тими параметрами, за якими холодильник зараховують до певного кліматичному класу. Як правило, кліматичний клас вказують на технічній наклейці. Всього існує 4 кліматичних класи:
- N - нормальний кліматичний клас (помірний клімат). Холодильники цього класу призначені для роботи при температурі навколишнього середовища від +16° С до +32° С;
- SN - субнормальний кліматичний клас (холодний помірний клімат); від +10° С до+ 32° С;
- ST - субтропічний кліматичний клас (вологий тропічний клімат); від + 18° С до +38° С, вологість приблизно 97%;
- T - тропічний кліматичний клас (сухий тропічний клімат); +18° С до +43° С.
Деякі виробники випускають мультикласові холодильники. Такі моделі призначені для роботи в більш широкому температурному діапазоні. Наприклад, двокамерний холодильник Gorenje NRK611CLI належить до мультикласових і маркується значком Т-N-ST.
Додатковий функціонал холодильників
- Можливість перевішування дверцят дозволить вам вибрати сторону, в яку буде відкриватися холодильник. Це зручно для маленької кухні.
- Диспенсер або дозатор охолодженої води і льоду - це пристрій, який дозволяє отримувати охолоджену воду, лід не відкриваючи двері холодильника. Функція створює додаткові зручності для любителів охолоджених напоїв, особливо в умовах жаркого клімату.
- Антибактеріальні покриття, фільтр, ущільнювачі; за допомогою антибактеріальних елементів виробники намагаються боротися з можливістю появи бактерій і цвілі в холодильнику. Так, наприклад Bosch використовує покриття, до складу якого входять іони срібла. Whirlpool і Panasonic використовують антибактеріальні фільтри, а LG використовує антибактеріальний дверний ущільнювач Bio Shield.
- Система AirFlow (MultiFlow) - реалізується завдяки наявності вентилятора в холодильній камері, що забезпечує рівномірний розподіл температури на всіх полицях. Інноваційною системою циркуляції повітря оснащений холодильник Bosch KGN33NL206.
- Зона свіжості, або «нульова» зона в холодильнику. Спеціальний відсік для збереження риби, м'яса, птиці та інших продуктів харчування при температурі 0° С. Найчастіше він розташований між холодильною та морозильною камерами, як у холодильника Siemens KG39NXI306.
Холодильник як елемент інтер’єру
Нерідко такий чинник, як дизайн стає вирішальним у виборі габаритної побутової техніки.
Вбудований холодильник можна вмонтувати в меблі, і про існування холодильника за дверцятами меблевої шафи можна тільки здогадуватись. Такий холодильник не псуватиме інтер’єр і збереже вигляд кухні максимально акуратним.
При цьому дизайнери окремо стоячих холодильників втілюють чимало оригінальних ідей, які роблять звичайні холодильники чудовим елементом інтер’єру. Тепер існують холодильники у безлічі кольорах і навіть з різними візерунками, а відтак навіть найвибагливіший покупець при виборі знайде підходящий варіант.