Зараз приставку «смарт» або «AI» (artificial intelligence, він же штучний інтелект) можна знайти в кожному другому пристрої. Чи означає це, що вони докорінно змінюють свої особливості та функції, або це тільки маркетингова назва для підігрівання інтересу до продукту? Усе залежить від конкретних моделей і технологій, сьогодні розберемося з AI фішками материнських плат ASUS - які завдання віддали на виконання штучного інтелекту, а головне - які переваги це дає користувачеві?
AI Overclocking - це інтелектуальна утиліта, яка допоможе отримати від комп'ютера максимум. Вона автоматично вибирає профіль, який відповідає встановленим процесору й системі охолодження для використання оптимальних налаштувань напруги та частоти. Отримати доступ до утиліти можна через програмне забезпечення AI Suite у середовищі Windows або безпосередньо через інтерфейс UEFI.
В основі AI Overclocking лежить унікальний алгоритм, розроблений інженерами ASUS спільно зі всесвітньо відомими оверклокерами, щоб створити інструмент для користувачів із різним досвідом. Впевненим у власних силах оверклокерам доступні безліч детальних налаштувань, а для користувачів- початківців пропонується опція автоналаштування розгону системи в один клік.
Важливим моментом роботи AI Overclocking є те, що процес оптимізації не зупиняється на одноразових налаштуваннях системи. ПЗ постійно відстежує робоче навантаження, температуру системи, швидкість обертання вентилятора та споживану потужність, щоб вносити корективи в режимі реального часу для підтримання оптимальної продуктивності.
Доповнює систему розгону інтелектуальна система охолодження AI Cooling. Вона слугує для автоматичного регулювання всіх підключених до материнської плати вентиляторів на основі поточного рівня завантаження й температури компонентів.
AI Cooling визначає температуру процесора й використовує свій алгоритм для розрахунку мінімальної швидкості вентилятора, необхідної для ефективного охолодження системи з метою зниження рівня шуму вентилятора при збереженні високої продуктивності роботи системи. Надалі AI Cooling продовжує контролювати продуктивність системи та регулювати швидкість обертання вентилятора залежно від зміни навантаження на неї.
Третя утиліта, яка базується на використанні штучного інтелекту - AI Networking, - спрямована зовсім в інше русло, а саме - на керування трафіком та інтернет-з'єднанням.
Ексклюзивна утиліта ROG GameFirst VI допоможе новачкам і експертам оптимізувати мережеві параметри для комфортної гри через інтернет. Як це працює? ПЗ аналізує особливості використання та цифрові підписи додатків, порівнюючи інформацію з базою даних понад 200 000 додатків. Ця база даних регулярно оновлюється для коректного розпізнавання додатків і їх групування. Утиліта інтелектуально перемикає пріоритети додатків і налаштовує пропускну здатність залежно від вибраних параметрів. Наприклад, в ігрових додатках вона встановлює максимальний пріоритет для ігрових пакетів, забезпечуючи плавність гри навіть під час одночасного передавання великих файлів або стримі відеоконтенту.
Крім того, за допомогою інтуїтивно зрозумілого інтерфейсу візуалізується стан мережі в режимі реального часу - використання трафіку різними додатками, користувачами, а також загальна завантаженість каналів Wi-Fi.
Автоматизація багатьох процесів в ПК за допомогою штучного інтелекту значно спрощує для користувача роботу та якісно покращує його досвід використання. З одного боку, відпадає необхідність самому постійно моніторити стан системи й «підкручувати» налаштування, щоб завжди балансувати на піку продуктивності. З іншого боку, при бажанні самостійно контролювати - у користувача на руках з'являється зрозумілий і функціональний інструмент для налаштування параметрів роботи системи.