Останнім часом намагаємось бути готовими до будь-чого. На випадок відключення світла маємо генератори та заряджені павербанки, інших критичних подій – запас води та харчів на кілька днів. Якщо виникла проблема з домашнім інтернетом, можна скористатися функцією мобільного модему, щоби підключитися до інтернету через з’єднання 4G або 5G та роздавати Wi-Fi на всю оселю. Давайте розбиратись, як це працює та чому це ефективніше, ніж просто роздавати інтернет зі смартфона.
Усі маршрутизатори ASUS для розширення мережі, які мають порт USB, разом з останнім оновленням програмного забезпечення підтримують функцію мобільного модему. Завдяки їй у користувача є можливість підключити смартфон до маршрутизатора та поділитися його інтернет-з’єднанням через 4G або 5G. Усе, що потрібно зробити – це правильно налаштувати маршрутизатор ASUS, щоби він отримував основне з’єднання через порт USB, а пізніше розподілити це з’єднання через кабель Ethernet, а також через Wi-Fi для решти пристроїв.
Але чому б просто не «роздати інтернет» зі смартфона та не заморочуватись із цими роутерами? По-перше, потужність сигналу та дальність покриття Wi-Fi, яке може забезпечити смартфон, явно нижче. Крім того, через організацію спільного доступу до інтернету через Wi-Fi смартфон сильно нагрівається та дуже швидко втрачає заряд акумулятора. Саме тому, можливість підключити смартфон до роутера дає змогу комбінувати функції двох пристроїв.
Із найновішими прошивками роутерів користувачі роутерів ASUS мають можливість автоматично підключатися та ділитися інтернетом без додаткових налаштувань. Ця функція Plug&Share стане в пригоді, коли не хочете налаштовувати розширені конфігурації. Для малих і середніх компаній, які зацікавлені в цій функції для забезпечення стабільного підключення до інтернету в будь-якій ситуації, цікавішою буде можливість точного налаштування в розділі Dual WAN.
ASUS включила цю функцію в усі свої маршрутизатори з портом USB у розділі «WAN / Dual-WAN». У цьому меню є всі параметри, доступні для ввімкнення цієї функції.
Дуже важливим аспектом є налаштування виявлення проблеми з інтернет-з’єднанням. Можемо налаштувати інтервал виявлення кожні кілька секунд, і це можна зробити за допомогою DNS-запиту або ping певної IP-адреси, як-от DNS Google із його 8.8.8.8. Тригер перемикання WAN буде активований лише тоді, коли ці тести пройдуть невдало певну кількість разів безперервно, щоб уникнути того, що мікрозбій спричинить перемикання на друге підключення WAN.
Перше, що треба зробити, це підключити смартфон за допомогою кабелю USB до маршрутизатора ASUS. Після підключення потрібно відкрити налаштування USB мобільного телефона, натиснути «Налаштування USB» та вибрати «USB, кероване цим пристроєм» і «Використовувати USB як модем USB». Після під’єднання до маршрутизатора за допомогою USB-кабелю, що є в комплекті, відобразиться запит «Довіряти цьому комп’ютеру?», на який потрібно відповісти «Довіряти».
Через кілька секунд роутер ASUS розпізнає підключення, і можна почати налаштування Dual WAN. Конфігурація основної WAN не буде змінена в будь-який час – конфігурація, яку зробили раніше, зберігатиметься без проблем.
У меню «Подвійна глобальна мережа» бачимо, що вторинне WAN-підключення було автоматично активовано. У розділі «Режим подвійної глобальної мережі» маємо опції «Підключення після відмови» або «Балансування навантаження», про які згадували раніше.
У нижній частині маємо налаштування «Автоматичне виявлення мережі», щоби роутер виявляв, чи було розрив з’єднання з інтернетом, чи ні. Зазвичай це залишають за замовчуванням і вибирають між DNS-запитом і/або ping і визначають призначення. Маршрутизатор точно знатиме, чи було розірвано з’єднання з інтернетом чи ні, з метою перемикання на друге WAN-підключення.
Якщо перейдемо до розділу «Інтернет-підключення», то побачимо, що тип WAN — USB, а нижче будуть параметри конфігурації, проте вони всі вже мають належні налаштування для початку роботи та не потребують додаткових налаштувань від користувача.
У такий спосіб, використовуючи маршрутизатор ASUS із функцією мобільного модема та можливістю налаштування Dual WAN, будете готові до будь-яких екстрених відключень локального інтернету та завжди залишатиметесь на зв’язку.