На ринку девайсів існує цілий клас високотехнологічних пристроїв, які називають «розумними годинниками». Що ж таке «розумний годинник» для дітлахів і їхніх батьків — модний аксесуар чи необхідність? Мабуть, і те, і інше через специфічні функції, якими наділена ця категорія пристроїв.
Для батьків дитина — це, звичайно, радість, майбутнє і постійна турбота. Турбота про безпеку, адже у соціумі дитина стикається з різноманітними ризиками, як-от: незнайомці на вулиці, інтенсивний дорожній рух або сумнівні друзі. Відповідальні батьки, звісно, вчать чадо правил поведінки на дорозі, у транспорті та під час спілкування з дорослими чи товаришами.
Однак від усього вберегти неможливо. Раніше доволі складно було отримати відповіді на запитання: де дитина знаходиться саме зараз, з ким вона, чи не заблукала або раптом чого не сталося? Виробники «розумних» гаджетів намагаються допомогти у цьому батькам і задовольнити їхні потреби.
Український бренд споживчої електроніки GoGPS, в асортименті якого представлені і розумні годинники, має багаторічну історію на ринку персональної навігації.
З 2011 року компанія займається розробкою програмного забезпечення для навігаційних пристроїв. А 2015-го року у неї з’явився проект із просування годинників GPS-трекерів (PND) для дітей під власною торговою маркою GoGPS. Асортимент годинників GoGPS для дітей складається з 16 моделей.
Усі розумні годинники оснащено кнопкою SOS. У разі небезпеки дитина натисне на неї та швидко зв’яжеться із заздалегідь вказаними номерами (наприклад, «мама», «тато» чи «бабуся»). Дзвінок на зазначені у годиннику номери і повідомлення миттєво попередять батьків про проблему.
Також годинники GoGPS працюють як звичайний телефон, у телефонній книзі якого 10 номерів. Телефонувати на годинник можна тільки з уведених номерів, а це означає, що ніхто з незнайомців не потурбує дитини.
Якщо батькам кортить почути усе, що відбувається з малюком, вони можуть скористатися функцією «прослуховування». Принцип її роботи такий: зробивши «тихий» виклик на годинник, тобто дзвінок, за якого годинник не сигналізує, можна почути усе, що відбувається в радіусі дії мікрофона.
А такі приємні та зручні у використанні опції, як будильник, крокомір та, власне, годинник, роблять цей гаджет незамінним помічником.
Є ще одна функція, яка неодмінно сподобається і батькам, і дітям, — система заохочень, створена для мотивації дитини. Батьки можуть виставляти у додатку і відправляти на пристрій «сердечки» як похвалу за той чи інший вчинок. Батьки нагороджують малюка, а на екрані є спеціальний лічильник, який відображає кількість зароблених «лайків».
У вітчизняного GoGPSMe є безліч «китайських братів». Однак він має переваги, що вигідно виокремлюють його поміж інших.
На телефон чи комп’ютер потрібно скачати додаток.
Якщо годинник GoGPS у наявності — слід підключитися до додатка, дотримуючись інструкції до пристрою, і користуватися усіма основними функціями безкоштовно.
Якщо у наявності годинник іншої моделі — можна сплатити додаток на певний період (наприклад, місяць чи рік) або придбати один раз і назавжди, і користуватися із задоволенням.
У кінцевій версії додатка GoGPSMe враховано усі побажання та зауваження батьків, які стали першими покупцями. Однак головне для батьків — завжди знаходити час для спілкування, вчити дітей елементарним прийомам самозахисту і не забувати про основні правила дитячої безпеки під час користування сучасними технологіями. Який із великого асортименту розумних годинників GoGPS обрати — вирішувати батькам. Однак можна з упевненістю сказати, що розумний годинник GoGPS — модний і необхідний аксесуар, який кожна дитина носитиме із задоволенням.
Геолокація |
Крім того, що ці «розумні» пристрої дають змогу завжди залишатися на зв’язку, можна відстежувати місцезнаходження дитини. Важливо: ці дані оновлюються кожні 10 хвилин. Але батьки, що надто переймаються щодо місцезнаходження малюка, можуть запросити GPS-координати у будь-який час. |
Геозони |
Якщо, наприклад, батьки вважають за необхідне, вони можуть виставляти так звані геозони (наприклад, «Школа» або «Будинок»). У такому разі можна отримувати повідомлення, коли дитина залишає певну геозону. У безкоштовній версії додатка GoGPSMe встановлення однієї геозони – у подарунок. |
Голосовий чат |
Уявімо ситуацію, коли дитина знаходиться на уроці і батьки не хочуть турбувати її дзвінком. У такому випадку можна скористатися голосовим чатом, аби відправити малюку голосове повідомлення. Звісно, таке повідомлення може надіслати і дитина. |
Віддалене фото |
Годинник, який має камеру, дещо нагадує шпигунський пристрій, але водночас він є помічником батьків. Використовуючи додаток, батьки мають змогу віддалено дати команду годиннику сфотографувати оточення дитини й надіслати світлину. |
Треки |
Є батьки, які вчать чадо пересуватися виключно за певним маршрутом. Цією функцією можна скористатися, коли виникне бажання перевірити, чи відхилялася дитина від маршруту і де рухалася у певний проміжок часу. |
Текстові повідомлення |
За замовчуванням годинники GoGPS не вміють приймати sms, однак текстові повідомлення – можуть. Батьки не відчуватимуть дискомфорту, якщо потрібно щось терміново написати дитині. |