Що стосується веб-камер, то я знаю багато історій та рекомендацій в інтернет мережах щодо того, щоб заклеювати віконечко камери тоді, коли нею ми не користуємось, щоб за нами ніхто не слідкував! Отож, виникає цілком логічне питання: а чи дійсно вона нам потрібна, якщо ми самі запрошуємо до себе шпигуна в дім?
На це та інші питання, я спробую відповісти у сьогоднішньому огляді, адже мені до рук потрапили одразу дві веб-камери від Genius. Такі, як ECam 8000 та QCam 6000!
Так як веб-камери ECam 8000 та QCam 6000 підтримують UVC (USB Video Class) з автоматичною конфігурацією у Windows 7, 8, 10, без необхідності використання драйверу пристрою, то підключаються вони всього у 3 прості кроки.
Веб-камери записують відео на 2 Мп камеру з фіксованим фокусом та вбудованим мікрофоном. Формати, що підтримуються - Full HD та HD із такими популярними розширеннями, як: 1920x1080, 1280x720, 640x480 та частотою 30 кадрів/с.
До речі, на упаковці ECam 8000 вказано, що її можна використовувати для відео конференцій, хоча, як на мене, QCam 6000 для цих цілей теж підійде, незважаючи на менш «офіційний» вигляд.
Відеозображення у двох камерах доволі на пристойному рівні, його достатньо для того, щоб, наприклад, поспілкуватись із близькими чи провести ділові перемовини.
Хочу додати, що раніше я ставив собі питання: «Для чого потрібно купувати окрему веб-камеру, якщо є стандартна в ноутбуці?». Я завжди користуюсь ноутбуком, тому і виникло таке питання. Згоден, якщо у вас стаціонарний комп’ютер, то питання автоматично не доречне. Так ось, маючи ноутбук, я порівняв відео записане з камери ноутбука та з вищерозглянутих веб-камер. Відповідь говорить сама за себе.
Про мікрофон я теж мовчу, адже і тут представлені веб-камери виграють!
Обидва варіанти представлених камер не можна назвати маленькими і компактними, але і великими їх назвати, язик теж не повертається. Габарити камер:
ECam 8000
Розмір: 54,5x90,6x67,5 мм
Вага: 82 г.
QCam 6000
Розмір: 54.5×42×75.4 мм
Вага: 78 г.
Обидва варіанти виглядають доволі цікаво, адже нагадують маленьких космічних андроїдів.
До мене на огляд потрапили ECam 8000 у чорному та червоному кольорі, а QCam 6000, крім чорного та червоного кольору, представлена ще й у жовтому варіанті. Тобто, у вас є чимало варіантів, щоб підібрати камеру на свій смак чи під стиль техніки, а це не може не радувати.
Також хочеться сказати, що веб-камери зроблені з дуже легкого, але якісного пластику, а завдяки тримачам доволі надійно кріпляться на екрані монітора ноутбука. Мабуть, єдиною різницею між цими камерами – є їх дизайн та форма!
QCam 6000 - менша за розмірами, виконана з глянцевого пластику і виглядає більш компактно та охайно.
ECam 8000 - майже вдвічі більше за QCam 6000, але це тільки завдяки своїй більш прямокутній формі. Вона дещо нагадує «метелика», завдяки боковим декоративним вставкам, схожих на динаміки. Насправді, така форма ніяк не впливає на вагу, натомість робить її більш «бізнесовою».
У стандартній комплектації на вас чекає: сама веб-камера, кліпса для кріплення камери, USB шнур та інструкція.
Хочу також додати, що діставати веб-камеру, нажаль, не дуже зручно, оскільки вона міцно закріплена в упаковці, але це точно не критичний аргумент в сторону гаджета.
Веб-камера - це пристрій, який врятує вас, якщо ви власник стаціонарного ПК чи ноутбука із низькою якістю вбудованої веб-камери. Адже, цей невеличкий гаджет допоможе вам вирішити величезну кількість ваших запитів і не важливо чи це буде відеодзвінок до рідних, бізнес відеоконференція, спілкування з друзями за кордоном чи, можливо, стрімінг в онлайн іграх.
Я певен, що пристрої ECam 8000 та QCam 6000 будуть служити вам правдою і вірою, адже крім того, що вони впораються із поставленими на них задачами, їх завжди можна просто відключити і ти самим бути впевненим, що за вами не слідкують через віконце камери. Тому у питанні: «Genius ECam 8000 та Genius QCam 6000 - маленькі шпигуни чи великі помічники? Ось у чому питання» У нас є відповідь: «Genius ECam 8000 та Genius QCam 6000 - це точно великі помічники!».