Історія PlayStation розпочалася 3 грудня 1994 року з виходу однойменної консолі в Японії. Успіх був просто неймовірний. 32-бітна консоль вражала тривимірною графікою, яскравою картинкою на екрані і фантастично цікавими іграми. PlayStation легко переважила всіх тогочасних конкурентів, і за 9 років і 6 місяців, поки консоль випускалася, було продано 102,5 млн пристроїв. Для порівняння PlayStation 4 – найуспішніша сучасна консоль, нащадок саме тієї класичної PlayStation, на сьогодні має результат близько 82 млн, щоправда лише за 6 років продажів.
Рівно через 24 роки PlayStation дає нам змогу ще раз доторкнутися до легенди! 3 грудня 2018 року стартували продажі римейку першої консолі під назвою PlayStation Classic! В Україні продажі стартували одночасно з усім світом за ціною 3399 грн.
Перше, на що звертаєш увагу після розпаковки, – це дійсно компактні розміри. PlayStation Classic приблизно вчетверо менша за оригінал 94-го року.
Завдяки вазі лише 370 грамів PS Classic можна вкинути в сумку чи рюкзак і принести до друзів. Консоль легко підключити до будь-якого сучасного ТВ, кабель HDMI є в комплекті. Живиться приставка від звичайного Micro-USB кабелю (також у комплекті), щоправда самого зарядного пристрою в комплекті немає, тому якщо не маєте вільного, варто придбати додатково.
Два геймпади, що постачаються разом з консоллю, мають абсолютно такий самий вигляд, як і ті, що були у далекі 90-ті роки. Тільки наразі геймпади підключаються через USB, а не через старий широкий пропрієтарний рознім, який ще можуть пам’ятати геймери з досвідом. Жодних сенсорних панелей – все як в старі добрі часи.
На консолі вже встановлено 20 класичних ігор. Кнопкою, яка раніше слугувала для відкриття кришки, можна переходити від однієї гри до іншої. Добірка ігор досить вдала, тут є такі хіти як Tekken 3, Twisted Metal та Abe’s Odyssey. Втім, у кожного свої фаворити.
Дехто критикує цю консоль за обмежену кількість ігор і неможливість встановлювати нові. Не виключено, що хтось не знайшов у цьому списку гру дитинства, яку так шукав. Це зовсім не дивно, адже бібліотека першої PlayStation налічувала більше ніж 2500 ігор, а у PlayStation Classic їх тільки 20. Варто розуміти, що PlayStation Classic перш за все колекційна річ, що випускається в лімітованій кількості і не претендує стати альтернативою поточним консолям. Classic – це машина часу, що дасть змогу зазирнути в минуле, але при цьому не перенесе туди повністю. Можливо, це й на краще, адже сучасний ігровий світ куди більш різноманітний та цікавий.
Отже, з PlayStation Classic з’являється можливість ще раз пережити ті самі захопливі і вже майже забуті відчуття. Звуки ігор нагадають дитинство, переповнені клуби і витрачені останні кишенькові гроші, дні і вечори в компаніях друзів.
Тепер є можливість показати дітям, у що грали батьки у їхньому віці. Пограти в старі класичні ігри разом. Найімовірніше, покоління Z полюбить ці ігри, адже навіть відстала за сучасними мірками графіка навряд чи засмутить сучасних дітей, і феномен Minecraft багаторазово це доводив.
|
|