Єдина причина чому люди раніше жили без інтернету – це відсутність у них роутера від TP-LINK. Хоча це, звісно, і жарт, але доля правди у сказаному є. Адже компанія TP-LINK продала близько 1,5 млн. пристроїв за час свого існування. І все це - завдяки правильному компромісу вигідної ціни, високої якості та надійності. А сьогодні нам на огляд потрапила дводіапазонна модель з підтримкою 4G - TP-LINK Archer MR200. Отож, гайда її оглядати!
Отож, у фірмовій коробці на нас чекає:
Хочу добавити, що пластиковий адаптер потрібен на той випадок, якщо картка, яка буде використовуватися в роутері — формату nano, адже в маршрутизаторі слот розрахований тільки на microSIM-карту. За це TP-LINK – окреме дякую!
Дизайн роутера доволі спірний. Адже, з одного боку, він витончений, стильний і має дзеркально-глянцеве чорне покриття. А з іншого - такий дизайн не назвеш найпрактичнішим для використання. У будь-якому разі, його дизайн - це копія раніше випущеної моделі маршрутизатора TL-MR6400, що говорить про перевіреність часом та надійність роутера.
На верхній частині, по самісінькому центру роутера, розміщений сріблястий логотип компанії, а нижче — кілька вже звичних індикаторів, які показують стан пристрою, мережі Wi-Fi, підключення до LAN-портів і LTE-модуля.
Щодо нижнього боку, то там є довгаста наклейка зі службовою інформацією, чотири ніжки з пластика без прогумованих елементів. Також є два отвори для кріплення роутера на стіну. І тут компанія все продумала.
Всі порти та елементи керування розташовані в одному місці - позаду. Отож, тут нас зустрічає: рознім живлення, кнопка увімкнення/вимкнення, 4 порти LAN з максимальною пропускною здатністю до 100 Мбіт/с, останній з яких може служити як WAN-порт в разі потреби. Далі за портами йдуть кнопки WPS або скидання до заводських налаштувань, а також окрема - для увімкнення/вимкнення Wi-Fi. Останнім функціональним елементом є слот для SIM-карти. Також тут розміщенні дві незнімні 4G-антени з обох боків.
Якщо говорити про налаштування 4G роутера від TP-Link, то він дуже простий в управлінні, яке здійснюється через веб-інтерфейс або мобільний додаток Tether. Все налаштовується в буквальному сенсі в один крок. Включили роутер, встромили сім картку і все готово. Так само він дуже зручний і простий у використанні та має стандартне оформлення у стилі виробника. Тому розібратися можна без будь-яких труднощів.
Роутер TP-Link Archer MR200 створює мережі Wi-Fi в двох діапазонах зі швидкістю до 300 Мбіт/с на 2,4 ГГц та 433 Мбіт/с на 5 ГГц. Отож, теоретична максимальна швидкість завантаження по 4G — до 150 Мбіт/с. Цього достатньо для перегляду потокового HD-відео, комфортного прокачування персонажів в онлайн-іграх, ведення веб-конференцій, а також - для швидкого завантажування містких файлів.
На практиці, якщо говорити про дротове підключення, то пристрій показує стабільну роботу, видаючи максимально можливі цифри з підключенням від провайдера.
Щодо швидкості передачі по 3/4G, то все залежить від багатьох сторонніх чинників. В основному - від мобільного оператора, наявності його покриття на конкретній території та кількості підключених до роутера пристроїв.
Площа покриття залежить, звичайно, від того, в яких умовах і в якому приміщенні використовується роутер. Але TP-LINK Archer MR200 впевнено працює і в досить великому офісі, і в просторій квартирі, і в двоповерховому заміському будинку. Незважаючи на стіни, підлоги та стелі, сигнал залишається потужним і стабільним.
Отже, у цілому жодних проблем в роботі TP-Link Archer MR200 — не виявлено. Показники швидкості, загалом, на максимумі.
Якщо ж є необхідність в обмеженні доступу для будь-якої категорії користувачів, творці TP-LINK Archer MR200 передбачили необхідні для цього інструменти.
Отож, можна скористатися функцією «Гостьовий доступ», щоб забезпечити гостям тимчасове підключення до Інтернету, причому вони не зможуть увійти в офісну або домашню мережу і дістатися до інформації, не призначеної для сторонніх очей.
Якщо в сім’ї є діти, підійде варіант - «Батьківський контроль». Якщо потрібно обмежити доступ дитини до певних сайтів, достатньо просто ввести список веб-сторінок, які їм не можна відвідувати, і роутер туди їх не пустить. Можна вчинити інакше: створити список дозволених сайтів, тоді дитина зможе переглядати тільки їх. Також можна встановити обмеження за часом.
До речі, «Батьківським контролем» можна користуватися і в офісі, якщо потрібно встановити певні обмеження для співробітників.
Підводячи підсумок, хочеться сказати, що завдяки компактності, простоті налаштування, високій швидкості і надійності з'єднання, роутер TP-LINK Archer MR200 зацікавить різні категорії користувачів. А його головною «фішкою» є його широкі можливості підключення. Отож, якщо вам потрібен не просто швидкий, а дуже швидкий, блискавично швидкий інтернет або інтернет далеко від міста, де немає інтернет-провайдера, то вам потрібен TP-Link Archer MR200. Адже він виправдає кожну копійку, вкладену в нього.
Основні характеристики
Тип: WiFi маршрутизатор
Тип модему: зовнішній
Інтерфейс:
Тип антени: вбудована/незнімна
Кількість антен: 2 шт
Діапазон частот:
Віддалене управління:
Підтримка VPN: є
Габарити: 202 x 145 x 34 мм
Підтримка операційних систем: Microsoft Windows 98SE, NT, 2000, XP, Vista™ або Windows 7, 8, 8.1, MAC OS, NetWare, UNIX або Linux