Ну що ж, давайте знайомитись і придивлятись ближче.
Одразу, як береш коробку в руки, то розумієш що там ховається щось цікаве, сучасне і стильне. Адже сама коробка - це витвір мистецтва із нотками вишуканоі преміальності. Упаковка має незвичайну, як для мене, форму і виконана в чорному кольорі з морозною бірюзовою лінією по центру. Виглядає це дуже незвично як зовні, так і всередині. Створити перше приємне враження виробнику вдалось на всі 100% чи 1000%.
Після того, як ми все-таки відкрили коробку, то всередині побачили:
Одразу відмітимо, що OnePlus Nord представлений у двох цікавих і стриманих кольорах: «Blue Marble» (блакитний мармур) і «Gray Onyx» (сірий онікс). До нас в руки потрапив варіант у кольорі «Сірий Онікс». Сказати, що він підійде всім — це нічого не сказати. Адже колір, дійсно, виглядає круто і невимушено, а отже буде доречним у бізнес дрес-коді, молодіжній тусовці чи на стильній вечірньому заході.
Габарити смартфону доволі компактні і становлять 158.3 мм x 73.3 мм x 8.2 мм із вагою у 184 г. Такий смартфон не вислизає з рук, особливо в чохлі і зручно ховати в кишеню.
Задня кришка смартфону виконана із загартованого скла, а його рамка виготовлена з пластику. Таке поєднання було бездоганно реалізовано, адже немає жодних скрипів чи люфтів.
На глянцевій кришці смартфону розташувалися: фото-блок витягнутої форми, що значно випирає над корпусом, логотип і гравірування ONEPLUS.
На лівому торці качель гучності.
На правому - кнопка живлення і фірмовий перемикач режимів («Зі звуком» - «Вібрація» - «Без звуку»).
Зверху мікрофон і динамік.
Знизу: рознім для двох нано SIM-карт, мікрофон, USB-C вхід і монодинамік.
Екран OnePlus Nord покритий захисним склом Gorilla Glass 5 і має компактну форму фотоблоку фронтальних камер на два сенсори. Під склом ховається чудовий 6,44" дисплей Fluid AMOLED з роздільною здатністю 2400x1080 точок, підтримкою 90 Гц і колірним розширенням Display P3.
Зауважу, що ніколи раніше ще не отримував насолоду від такої кольоропередачі і насиченої реалістичної картинки.
У налаштуваннях екрану можна знайти величезний асортимент коригування на будь-який смак.
За фотоможливості в OnePlus Nord відповідають аж шість камер: чотири в основному (на задній стороні) фотоблоці - 48 Мп + 8 Мп + 5 Мп + 2 Мп і дві у фронтальному - 32 Мп + 8 Мп. Основним фото модулем виступає тут сенсор Sony IMX586 на 48 Мп, з діафрагмою f / 1,75, фазовим автофокусом і відмінною стабілізацією. Нагадую, що такий же сенсор стоїть і в смартфоні OnePlus 8T та моделях OnePlus 8 і OnePlus 8 PRO.
Для фото в стандартному режимі застосовується технологія об'єднання пікселів, що дозволяє реалізувати кращу якість фото із 12-Мп кадрами. Датчик не найновіший, але встиг себе зарекомендувати з хорошої сторони. При достатньому освітленні результат здатний задовольнити будь-які потреби повсякденних фото.
Так як фронтальна камера подвійна, отвір в дисплеї під неї трохи більше, ніж ми звикли бачити у багатьох інших сучасних смартфонів. Додаткова камера в даному випадку має ширококутним об'єктив. Якість знімків на високому рівні, причому навіть в умовах з недостатньою освітленістю.
До слова, фронтальна камера OnePlus Nord може записувати відео в 4K зі швидкістю 60 кадрів в секунду.
Також додамо, що OnePlus додали ще одну дуже зручну функцію в застосунку камери - створеним знімком тепер можна швидко ділитись в соціальних мережах, затримавши палець на його превью в нижній частині екрана. Лайфхак, користуйтесь.
Процесор Qualcomm Snapdragon 765G на 8 ядер, який в OnePlus вибрали в якості чіпсета, забезпечує плавну і спритну роботу інтерфейсу, а також показує чудову роботу у більшості застосунків, що звикли витрачати багато ресурсів вашого смартфону. Пам’яті тут більш ніж потрібно пересічному користувачу, адже одразу на «борті» тут 128 ГБ основної і 8 Гб оперативної пам’яті.
Кому такий варіант рішення пам’яті буде замалий - є рішення із 12 ГБ на 256 ГБ пам’яті. Обирайте за смаком і можливостями.
OnePlus Nord працює під управлінням Android 10 в оболонці Oxygen OS 10 (готується 11-я версія). І, мабуть, це найкраща обгортка з усіх, які мені доводилося бачити у смартфонах, які потрапляли мені на огляд.
Зовні вона схожа на «чистий» Android, але має стильні кольорові акценти, приємний дизайн і безліч додаткових фішок. При запуску пристрою користувача зустрічає «легкий» робочий простір без реклами і папок з рекомендаціями.
Думаю що кожен власник Nord сам розбереться, що конкретно йому потрібно.
Якість розмовного динаміка на відмінному рівні, запас по гучності є і значний; на максимальній гучності звук не спотворюється, співрозмовника чути чітко і ясно.
Мікрофон більш ніж ідеальний для телефонних розмов.
Бездротовий модуль смартфона підтримує Wi-Fi 5, чого буде більш ніж достатньо у найближчому майбутньому.
Радіомодуль LTE підтримує безліч діапазонів зв'язку 4-го покоління, тому мобільний інтернет буде працювати в більшості країн. Більш того, смартфон підтримує навіть 5G, що є значного перевагою для моделей з аналогічної цінової категорії.
За автономність відповідає акумулятор на 4115 мАг, а за процес заряду - адаптер живлення на 30 Вт з функцією швидкої зарядки Warp Charge. Наші заміри його заряджання показали наступні таймінги:
Повного заряду смартфона має вистачити на 1-2 доби в залежності від характеру інтенсивності його використання.
OnePlus Nord це чудовий смартфон 2021 року із набором актуальних фішок та характеристик. Сильною стороною смартфону є потужний 8-ядерний процесор Snapdragon 765G, 8 ГБ оперативної і 128 ГБ основної пам’яті,підтримка 5G, 6,44" екран Fluid AMOLED на 90-Гі 6-ти кратна камера. І все це в стильному стриманому дизайні із своєю цікавою програмною оболонкою Oxygen OS 10.