Способи зробити робоче або навчальне місце менш енергозатратним та більш функціональним.
Загальна ситуація змінює ставлення до заощадження електроенергії. Українці — сильна нація, вони швидко знаходять нові способи розв’язання наймасштабніших проблем, швидко налагоджують робочі, навчальні процеси навіть під час аварійних і віялових відключень електрики. Поділимося корисними та дієвими порадами щодо організації роботи або навчання у форматі енергозаощадження та для можливості автономної роботи в разі припинення електроживлення вдома. Бо саме вдома наразі працює та навчається значна частина населення.
Портативні комп’ютери споживають до 80 % менше електроенергії, ніж їхні настільні аналоги. Базовий ПК та середньостатистичний монітор до нього споживають 65-250 Вт та 20-80 Вт відповідно. Водночас показники споживання електроенергії ноутбуками в рази менші — від 15 до 60 Вт. До того ж ноутбук із якісною батареєю за потреби завжди можна використовувати як додатковий повербанк. А деякі моделі можна навіть зарядити від повербанка.
Також не забувайте переводити ПК у режим сну, якщо плануєте відлучитись, адже в такому стані він споживає вдесятеро менше електроенергії.
Думку багатьох про те, що використання принтера вдома є невиправданим навантаженням на електромережу, спростовують струменеві принтери Epson із технологією без нагрівання Heat Free.
Наведемо кілька цифр: середньостатистична потужність лазерних принтерів варіюється в діапазоні від 350 до 400 Вт, тоді як струменеві принтери Epson споживають лише 12-40 Вт. Перерахувавши кількість використаної електроенергії на рік, маємо економію в 11-12 разів (132-144 кВт для лазерного принтера проти 12 кВт для струменевого аналога).
Якщо працюєте або навчаєтеся вдома, ймовірно, є потреба в друці невеликої кількості аркушів на тиждень або навіть набагато більших обсягів. З-поміж принтерів, що дають змогу заощаджувати електроенергію, вигідно вирізняється кольорова серія Epson EcoTank для дому або малого офісу.
Так, наприклад, рівень споживання електрики Epson EcoTank L3250 становить лише 12 Вт в активному стані та 0,7 Вт — у режимі сну. Зведення енергоспоживання струменевих принтерів Epson EcoTank до відповідного низького рівня дає змогу друкувати навіть від джерела безперебійного живлення (ДБЖ) у разі, якщо будинок або офіс знеструмлено, а документи необхідні негайно. Технологія без нагрівання (Epson Heat Free) забезпечує швидкий друк (до 10 сторінок на хвилину) за значно меншого енергоспоживання.
У компанії Epson визначили кількість електроенергії, необхідної для забезпечення діяльності домашнього офісу під час одного віялового відключення, яке тривало (в середньому) 4 години. Для нормальної роботи працівнику знадобиться ноутбук, телефон і принтер. За ці 4 години, припустимо, у працівника розрядився ноутбук, телефон та необхідно роздрукувати деякі документи. Так, середньої потужності ноутбук заряджається 1,5-3 години (65 Вт/год × 3 год), а для повного заряджання телефона потрібно приблизно 15 Вт/год. Лазерний принтер використовує 350 Вт/год під час роботи, якщо ж припустити, що друкувати потрібно 30 хв, а решту часу принтер перебуватиме в сплячому режимі, то середнє споживання електроенергії становить 210 Вт/год. Це навіть більше, ніж повна зарядка ноутбука!
Тоді як принтер Epson за цих же умов використовує лише 8,45 Вт/год, майже як одна світлодіодна лампочка. Тобто використовуючи струменевий принтер Epson EcoTank, замість лазерного, за того самого споживання електроенергії можна зарядити, наприклад, два ноутбуки або більше пристроїв.
А якщо уявити, який величезний парк друкувальних пристроїв може використовуватися разом з іншим енерговитратним обладнанням у середніх та великих офісах, то саме струменеві апарати Epson без технології нагрівання будуть найбільш енергоефективними.
Більшість пристроїв продовжують споживати електроенергію, навіть коли вимкнені, але під’єднані до мережі. Покласти край цій проблемі, що додає зайві цифри в платіжку, допоможе мережевий фільтр. Під’єднавши всі необхідні пристрої до адаптера, не доведеться щодня вимикати кожен пристрій окремо, буде достатньо лише вимкнути перемикач. Це миттєво припиняє живлення, тому пристрої не споживатимуть енергію, коли їх не використовують.
Один із найпростіших та найочевидніших способів підвищити енергоефективність оселі та домашнього офісу — заміна звичайних лампочок на енергозберігальні. Залежно від потужності вони використовують на 25-80 % менше електроенергії. До того ж і слугують значно довше. Зекономити допоможуть і світлодіодні лампи, наприклад, модель на 6 Вт забезпечує стільки ж світла, скільки й стандартна на 60 Вт.
Коли загальне освітлення осяює всю кімнату, робоче освітлення фокусується лише на тих ділянках, що необхідні для виконання відповідних завдань. Налаштуйте робоче освітлення, використовуючи настільні лампи та трекові світильники. Це значно енергоефективніший спосіб освітлювати приміщення під час роботи.
Із маркуванням «А» та із сертифікацією Energy Star. Наступного разу, коли знадобиться новий комп’ютер, принтер або інший пристрій для домашнього офісу, розгляньте можливість придбання техніки, яка має сертифікат відповідності міжнародним стандартам Energy Star, а в разі вибору друкувального обладнання надавайте перевагу струменевим пристроям із технологією без нагрівання MicroPiezo. Як порівняти з лазерними, такі пристрої споживають значно менше енергії. До речі, те саме стосується й побутової техніки з маркуванням «А», яке свідчить про високий рівень енергоефективності. Зрозуміло, що чим більше додаткових «плюсів» у маркуванні «А», тим енергоефективнішим є пристрій.
Не виникає жодних сумнівів, що українці здолають усі перепони на шляху до подальшого мирного життя та розквіту нації! А деякі надбання з економії електроенергії, якими користуємося зараз, успішно перенесемо в мирний час для соціально відповідального життя та збереження ресурсів планети.