Асортимент розширений твердопаливними котлами Roda. Топові позиції вже на складі і доступні до відвантаження.
Твердопаливний котел - це потужний опалювальний пристрій, виконаний зі сталі або чавуну, яке виділяє теплову енергію в процесі горіння твердого палива. У побутових моделях подача палива здійснюється в ручному режимі, в промислових варіантах - автоматична. Використовується найчастіше як резервний або в місцях, де немає газопроводу.
Опалення на твердому паливі - один з найбільш економічних способів. Також опалення твердопаливним котлом вимагає спеціальне приміщення і людини, яка буде контролювати завантаження палива і коректність роботи системи, оскільки такий вид обладнання має ряд особливостей, які вимагають періодичного зовнішнього контролю.
Твердопаливні котли визначаються потужністю та площею приміщення, на яке розрахована система опалення. За стандартною формулою - 1 кВт потужності котла на 10 м. кв. приміщення. Але важливо враховувати, що потужність і ефективність роботи котла залежить від палива, яке використовується в котлі. Котли поділяються на такі види:
Автоматичні котли на твердому паливі є більш зручними і ходовими ніж класичні, оскільки вимагають менше витрат часу на обслуговування та контроль роботи. Досить завантажити автоматичний пальник паливом, ввести налаштування і періодично перевіряти рівень заправки. Для коректної роботи класичного котла необхідний постійний контроль фахівця і ручна заправка.
Який твердопаливний котел вибрати: сталевий чи чавунний? Вони працюють на одному і тому ж виді твердого палива, відмінності в особливостях матеріалу збірки, терміні та якості роботи котла, а також розмірах: сталевий завжди більше чавунного.
Переваги твердопаливного чавунного котла:
Переваги твердопаливного сталевого котла:
Сталевий жаротрубний котел призначений для опалення різних видів приміщень (житлових, промислових будівель). Конструкція обладнання - це триходовий жаротрубний теплообмінник з водонаповненими стінками. Сталеві жаротрубні котли Roda можуть бути з ручним або автоматичним завантаженням палива.
Жарові труби теплообмінника і сама камера згоряння зроблені з котельної жаростійкої сталі, товщина стін не менше 4 мм. Даний показник впливає на якість виробу і гарантує більш тривалий термін експлуатації.
Кожна жарова труба оснащена спіральними турбулізаторами, які значно збільшують ККД твердопаливного котла, шлях проходження гарячої пари і передають більше енергії тепла теплоносію.
Принцип дії і роботи жаротрубного твердопаливного котла: продукт згоряння твердого палива піднімається до першого ходу, нижньої частини трубної дошки, після чого потрапляє в другій хід, в трубчастий теплообмінник і виходить в димохід. У цей час відбувається нагрів теплоносія - води.
Для коректної та ефективної роботи потужність котла повинна відповідати площі і тепловтратам приміщення. Якщо потужність менше, температура буде недостатньою для забезпечення комфортного клімату. А при використанні котла більшої потужності - буде утворюватися конденсат і смола.