Газові котли є серцем ледь не кожного будинку нашої країни, де є доступ до газу. При цьому сучасні газові котли мають дуже високий ККД – більше 90%, але мало хто знає, що є технологія, яка дозволяє отримати відносний ККД близько 109%! Це стало можливо завдяки конденсаційним газовим котлам.
Щоб зрозуміти, за рахунок чого досягається більш висока ефективність, розглянемо принципи роботи традиційних газових котлів і конденсаційних газових котлів.
Температура відпрацьованих газів в будь-якому котлі в результаті нагріву теплообмінника сягає 130 - 140 °C. Відпрацьовані гази в традиційних котлах одразу ж виводяться на вулицю через систему димовидалення.
Але уявіть собі, що якимось чином ми змогли використати залишкове тепло відпрацьованих газів та передати його нашій системі опалення, температура якої має бути 45 – 80 °C в залежності від погоди. Для цього лише потрібно зробити так, щоб відпрацьовані гази виходили не одразу на вулицю, а проходили через певну ділянку теплообмінника (так званий первинний теплообмінник) і віддавали йому своє тепло.
За такої конструкції відпрацьовані гази будуть віддавати залишкове тепло системі опалення у первинному теплообміннику. Коли температура відпрацьованих газів дійде до точки роси (приблизно 55-65 °C), пар скраплиться у конденсат і стече у каналізацію, а вуглекислий газ буде видалено на вулицю через систему димовидалення, але тепер вже при температурі 60-80 °C.
Конденсаційна технологія у газових котлах дозволяє збільшити їх ККД на 15%, а отже і заощадити на витратах пального. Також економія відбувається за рахунок більш глибокої модуляції – можливістю котла працювати на мінімальних потужностях: 2-3 кВт (проти мінімальних 8-9 кВт у традиційних котлах). На практиці, правильний підбір конденсаційного котла та елементів системи опалення може дати загальну економію споживання газу до 35-40%.
Робіть ваші замовлення!