Обережно, вимкнення світла! Як правильно користуватися портативними газовими плитами, балонами, генераторами: поради ДСНС

Головна Новини Обережно, вимкнення світла! Як правильно користуватися портативними газовими плитами, балонами, генераторами: поради ДСНС
15.12.2022

Зазнаючи поразок на фронті, агресор намагається воювати із цивільним населенням, здійснюючи атаки на критичну інфраструктуру. Тож українці змушені пристосовуватись до періодичних відключень електрики, що, на жаль, стало сумною «нормою» сьогодення. Щоденне вимкнення світла й зимова пора – це ще один виклик, який ми точно витримаємо! У пошуках рішень для забезпечення комфортного побуту, люди надають перевагу газовим плитам, балонам та генераторам, адже це наші надійні помічники, що допоможуть пережити зиму! Але, щоби цей виклик не перетворився на велику небезпеку, треба дотримуватися правил користування цими пристроями.

До обов'язкового ознайомлення – поради ДСНС, що допоможуть запобігти трагічним випадкам. Крім того, нагадаймо, що вкрай важливо купувати товари, що мають сертифікати й гарантії, тільки в перевірених точках продажу. Список рекомендованих брендів і товарів наведено наприкінці.

Короткі поради для населення

Загальні рекомендації

Вкрай важливо купувати виключно сертифіковану продукцію та лише в ліцензованих точках продажу. Крім того, неухильно дотримуйтесь інструкцій виробника щодо експлуатації пристроїв. Якщо йдеться про балони, то необхідно переконатися в їх цілісності: наявність слідів витікання газу можна перевірити, використовуючи мильний розчин.

Газовий туристичний пальник

Багато користувачів у мирний час вибирали, зокрема, електричні, індукційні варильні поверхні, проте зараз на них покладатися не доцільно, тож, як альтернативу, варто розглянути газові портативні пальники. Після придбання, перш ніж підключати пристрій до газового картриджа, уважно вивчіть інструкцію з експлуатації. Важливо: зберігайте пристрій у недоступному для дітей місці.
 
З огляду на те, що пристрій розроблено як туристичне обладнання й призначено для використання на відкритому повітрі, у разі встановлення в приміщенні, де мешкають люди, обов’язково має бути передбачено вентиляцію. Крім того, не можна допускати потрапляння на балони прямих сонячних променів та необхідно тримати їх подалі від осередків високої температури.
 
Під час або після використання елементи пальника можуть нагріватися, тому складати пристрій допустимо тільки після того, як він охолоне, а зберігати в сухому та добре провітрюваному місці.
 
Якщо підозрюєте витік у пристрої (запах газу), негайно винесіть його на вулицю або в добре провітрюване, вільне від вогню місце, де витік можна буде виявити та зупинити. Профілактичну перевірку витоку газу також здійснюйте на вулиці: не намагайтеся виявити витік за допомогою полум’я, використовуйте мильну воду для з’єднання картриджа з пальником. Встановлювати або міняти газові картриджі також потрібно в добре провітрюваному місці й на відстані від будь-яких джерел займання, як-то відкритий вогонь, електрокаміни.
 
За жодних обставин не занурюйте пальник у воду чи будь-яку іншу рідину та не залишайте його без нагляду під час роботи. Не модернізуйте пальник на власний розсуд, використовуйте тільки за призначенням. Дотримання всіх наведених норм і правил є запорукою безпеки для вас та вашої родини.

Генератори

Заходи безпеки під час використання бензинових та дизельних генераторів
 
Державна служба України з надзвичайних ситуацій закликає неухильно дотримуватися правил безпеки під час використання електрогенераторів, оскільки пересувні електростанції є джерелом підвищеної небезпеки!
 
З огляду на це, ДСНС рекомендує купувати виключно сертифіковану продукцію й тільки в ліцензованих точках продажу, а під час використання уважно дотримуватись інструкцій виробника.

Розміщення

Генератор необхідно розміщувати ззовні будівлі (бажано під навісом) або в окремому технічному просторому приміщенні з функціонуючою вентиляцією й можливістю провітрювання.
 
Відстань від генератора до суміжних об’єктів (будівель, стін із вікнами, автомобілів тощо) має становити не менш як 6 метрів. Допустимо встановлювати електрогенератор біля суцільних негорючих стін (без вікон) на рівній поверхні на відстані не менше 1 м. 
Будь-яке пошкодження електричних провідників або устаткування необхідно усувати негайно!

Підключення

Під час з’єднання генератора з мережею чи пристроями необхідно дотримуватися інструкції з підключення та експлуатації. Безпосередньо підключення має здійснювати кваліфікований електрик: необхідно перевірити технічні характеристики, специфікацію та потужність моделі генератора, а перед підключенням одягнути сухий захисний одяг (гумові рукавички, взуття на гумовій підошві, бажано засоби захисту органів зору та слуху).
 
У разі під’єднання електричних пристроїв необхідно використовувати подовжувачі й кабелі високої якості, що не мають пошкоджень чи порізів. На вилках електроприладів має бути контакт заземлення.

Експлуатація 

Експлуатувати генератор необхідно відповідно до норм технічної документації та рекомендацій виробника.
 
Перед запуском необхідно перевірити стан електропроводки та «споживачів», усунути пошкодження. Не допускати перекручування дротів, контакту з гарячими поверхнями, наявність корозії на контактах. Електричні елементи генератора має бути заземлено, також необхідно уникати контакту силових контурів генератора з водою.
 
Генератор не бажано використовувати за умов підвищеної вологості, під час дощу або снігопаду. Уникайте контакту з елементами генератора, які обертаються.
 
Під час роботи електрогенератора контролюйте його технічний стан. У разі виявлення підтікань палива, мастила або сторонніх звуків, що свідчать про його несправність, негайно вимкніть електрогенератор та знеструмте його.

Зберігання ПММ

Пальне та мастило для генератора необхідно зберігати окремо й на відстані не менш як 10 м до суміжних об’єктів (будівель, автомобілів) у спеціальних каністрах, що призначені для зберігання палива, поза межами жилої зони. Найбезпечніше зберігати в провітрюваній відокремленій зоні з навісом та обмеженим доступом для сторонніх осіб та дітей. Не допускайте проливу палива та щільно закручуйте каністри. Якщо паливо розлилося, посипте це місце піском, який потім зберіть у металевий ящик чи відро.

Дії під час загорання генератора

У разі загорання генератора кожний громадянин зобов’язаний:
  • негайно повідомити про це ДСНС за телефоном 101, вказуючи місцезнаходження об’єкта, місце виникнення пожежі, актуальну обстановку, наявність людей, а також власне прізвище;
  • знеструмити електрогенератор;
  • вжити (за можливості) заходів щодо гасіння (локалізації) пожежі первинними засобами пожежогасіння. У таких випадках краще використовувати вогнегасники для гасіння пожежі класу В (горіння рідких речовин або твердих речовин, які розтоплюються). Зазначену інформацію можна знайти на етикетці вогнегасника. Також за інших обставин можливе використання кошми або щільної ковдри, якими необхідно накрити генератор);
  • у разі потреби викликати інші аварійно-рятувальні служби;
  • організувати зустріч підрозділів ДСНС, надати їм допомогу у виборі найкоротшого шляху для під’їзду до осередку пожежі.

Забороняється під час використання генераторів:

  • вносити зміни в конструкцію генератора;
  • розміщувати генератор у замкнутому приміщенні без вентиляції, а також у вибухонебезпечному середовищі, у підвалах та в приміщеннях, де потенційно можуть перебувати людей;
  • палити та користуватися джерелами відкритого вогню під час заправлення та експлуатації генератора;
  • відкривати кришку бака, коли генератор увімкнено;
  • заправляти генератор, коли його двигун працює чи не охолоджено;
  • об’єднувати генератори в ланцюг;
  • перебувати поруч із генератором стороннім особам або тваринам;
  • змішувати різні види мастила та палива;
  • перевищувати максимально допустимий струм вихідного розніму генератора.

Список рекомендованих товарів та брендів

Аби заощадити час й запобігти невдалому досвіду, пропонуємо список товарів, що точно стануть у пригоді під час вимкнення електроенергії. Та одразу зауважимо, що товари мають усі ліцензії, сертифікати безпеки та гарантію на експлуатацію товару. Вочевидь із рекомендацій ДСНС, насамперед читаємо інструкцію.

Kit Energy: бензинові генератори, що цінують професіонали

Портативні генератори Kit Energy – це надійні генератори з бензиновим двигуном, що працюють упродовж тривалого часу та за найважчих умов. Завдяки простоті у використанні, ефективному захисту та якісній конструкції їм надають перевагу професіонали у сфері будівництва.
 

Абсолютно безпечні газові балони Hexagon Ragasco

Композитні балони Hexagon Ragasco – це якісне рішення для абсолютної безпеки транспортування, зберігання та використання зріджених газів (пропану, бутану тощо). Виготовлені із сучасних полімерно-композитних матеріалів (зі скловолоконної нитки, вкритої епоксидною смолою), балони розроблені з огляду на пріоритетність безпеки використання – ризик вибуху повністю усунено навіть у разі виникнення пожежі. Крім того, у виробах вдало поєднано якість, сучасний дизайн та інновації в газовій індустрії. Склопластик не руйнується через вплив різних домішок, зокрема метанолу та парафіну, що містяться в газі. Вентиль балона, який для зручності експлуатації поміщено в кожух із полімерного матеріалу, не має фторопластових ущільнювальних матеріалів або герметиків, а вбудоване ущільнювальне кільце та конусне з’єднання (метал до металу) забезпечують герметичність упродовж усього строку використання.

Neo Tools: туристичний газовий пальник та спеціалізований посуд до нього

Neo Tools пропонує різні варіанти, які стануть в пригоді для приготування та прийому їжі в польових чи побутових, проте складних умовах. Один із них – газовий пальник.
Адже туристичний пальник Neo Tools – незамінний як під час літніх походів, наприклад, у гори, так і для приготування їжі за екстремальних умов. Його виготовлено з нержавіючої сталі, призначений для приготування їжі або гарячих напоїв в ємностях діаметром до 200 мм.
 
В асортименті бренда:
  • газовий пальник;
  • набор посуду;
  • чайник;
  • кухоль;
  • вітрозахисник для пальника;
  • підставка для газового пальника;
  • плита.
Такі речі зараз потрібні майже всюди: у бомбосховищах, військових частинах або пунктах контролю ТРО на в’їздах у міста.
 

EL GAZ: туристичні газові пальники та балон-картриджі

Універсальність газових пальників EL GAZ полягає в тому, що немає обмежень щодо під’єднання до них сторонніх балон-картриджів інших виробників. Головне – підібрати балон-картридж із відповідним пальнику з’єднанням.
 
 
Важливі особливості балон-картриджів EL GAZ – компактність, легка вага та, як наслідок, мобільність. Горілки без проблем уміщуються в будь-яку шухляду чи дорожню сумку, а балон-картриджі ергономічної форми містять оптимальний об’єм газу.
 
 
Також варто зазначити, що балон-картриджі EL GAZ – одноразові, тож не пристосовані для повторного заправлення і є витратним матеріалом. Проте всі без винятку балон-картриджі вирізняються своєю ефективністю. Високопродуктивна бутанова суміш, що міститься всередині, забезпечує високу температуру горіння, що гарантує приблизно на 12 % більше енергії, як порівняти з пропаном.
 

Настільні газові плити ARDESTO

Настільні плити ARDESTO вигідно вирізняються з-поміж інших доступною ціною, якістю виготовлення, надійністю й довговічністю. А великий вибір моделей задовольнить навіть найвибагливіших користувачів.
 
 
В асортименті плиток доступні для вибору:
  • дизайн;
  • габарити;
  • кількість конфорок.
 
Плити призначені для під’єднання до централізованої системи газопостачання або балонів зі зрідженим газом (пропан, бутан) чи LPG (високопродуктивна газова суміш пропану й бутану, що забезпечує високу температуру горіння, і, як наслідок, більше енергії).
 

 

Настільна газова плита Harlem: просто й бюджетно

Настільні газові плити Harlem – це просте та бюджетне рішення, що точно стане в пригоді в реаліях сьогодення. Вирізняється інтуїтивно зрозумілим керуванням – механічні поворотні перемикачі. Настільна плита призначена для роботи на газі G30 29 мбар (LPG). Для моделей потрібно використовувати детандер 1,5 кг/300 мм SS, що відповідає стандартам TSE. Цей пристрій допустимо використовувати поза житловими приміщеннями та за умов достатньої провітрюваності.

Бережіть себе та близьких! У жодному разі не залишайте пристрої без нагляду! Для захисту оселі від пожежі запасіться вогнегасником!

Товари з публікації
Меню
Каталог товарів
Каталог товарів