Домофонні системи еволюціонували від доволі примітивних до високотехнологічних пристроїв. Усе більш затребуваними стають IP-домофонні системи, що використовують для передавання даних цифрову лінію – локальну мережу чи інтернет.
Лідером ринку на сьогодні є компанія BAS-IP, у лінійці якої – моделі сучасного дизайну з великим набором функцій. Пристрої BAS-IP відповідають вимогам сьогодення, а також є максимально простими та зрозумілими. Розберемося з їхніми перевагами.
Британська компанія BAS-IP із 2008 року займається розробленням домофонних систем, що побудовано на технологіях IP-відеонагляду та IP-телефонії, аби зробити оселі людей
по-справжньому розумними та безпечними.
Для систем BAS-IP практично немає обмежень щодо відстані підключення обладнання та кількості пристроїв у системі. Їх можна встановити як багатоабонентські домофонні системи, коли виклична панель знаходиться на під’їзді, а монітори в квартирах, або як індивідуальне рішення – виклична панель розташована біля дверей, а відеомонітор у квартирі. Загальна кількість пристроїв в IP-домофонних системах може сягати 100 тис. та навіть більше. До однієї системи можна зібрати житловий квартал, при цьому відстань між пристроями може бути якою завгодно.
Підключити IP-домофонну систему можна через уже наявну локальну мережу. Як дроти можна використовувати звичайну виту пару, а як комунікаційне обладнання – звичайні маршрутизатори. Усе, що потрібно, – підключити панель виклику до маршрутизатора, а з іншого боку підключити до нього відеомонітори, що розташовані у квартирах користувачів.
Усі домофони BAS-IP оснащено кольоровим дисплеєм (здебільшого сенсорним), тривожними входами для підключення датчиків тривоги та виходом на сирену, блоком кнопок для швидкого керування, внутрішньою пам’яттю та слотом під картку пам’яті microSD.
Використовуючи домофон BAS-IP, користувач може приймати виклики; у режимі онлайн отримувати на смартфон або планшет картинку того, що відбувається; проглядати записаний фото- та відеоархів; керувати внутрішнім монітором через спеціальний додаток BAS-IP Intercom. Наприклад, можна налаштувати переадресацію виклику з панелі на мобільний пристрій, поспілкуватися з відвідувачем і навіть відчинити йому двері.
Що стосується викличних панелей BAS-IP, користувачі можуть відчиняти їх за допомогою смартфона (мобільний доступ BAS-IP UKEY) і забути про брелоки чи картки доступу. Для цього достатньо активувати екран смартфона.
Програмне забезпечення IP-домофонної системи дає змогу віддалено вести логірування та контроль за системою, що є перевагою для компанії, яка обслуговує. Із центрального офісу такої компанії можна оновлювати ПЗ, додавати нових користувачів, коригувати налаштування. При цьому фахівцю компанії, що обслуговує, немає необхідності виїжджати на об’єкт.
Якість аудіо- та відеосигналу в IP-домофонних системах доволі висока – користувач отримує ту саму якість, що передає мікрофон або камера. Крім того, системи можуть передавати відео з роздільною здатністю 1,2 Мп або більше.
Якщо у квартирі, офісі чи торговому центрі тощо попередньо було встановлено систему контролю й керування доступом, то до неї також можна впровадити IP-домофонну систему.
Завдяки можливості адаптації IP-домофонної системи практично під будь-які потреби BAS-IP можна побачити в готелях, великих торгових і бізнес-центрах, на паркувальних майданчиках і в аеропортах. Пристрої представлено в кількох кольорових варіантах, тож можна обрати, аби гармонійно пасувало до інтер’єру приміщення.