2E хімічні грійки-грілки вже рятують здоров'я та життя!

Головна Новинки 2E хімічні грійки-грілки вже рятують здоров'я та життя!
16.01.2023

Не лише у морозну, а й просто у холодні дні чи ночі на повітрі, радимо використовувати індивідуальні прості засоби безпечного та досить тривалого зігрівання - хімічні грілки. Вони відносно невеликі та тонкі, проте захистять від холоду годинами чи аж на півдоби. Незамінні такі грійки у поході чи будь-де у складних умовах, вони швидко зігріють наших військових.

Різновиди. Принцип дії

Хімічні грілки з’явилися років 40 тому й відтоді їх різноманіття зростало, пропонували їх спочатку здебільше на північних гірськолижних курортах. Зараз хімічні грілки є різних типорозмірів, але найпрактичніші та популярні – грілки для тіла, рук, ніг у формі невеликих пакетів та грілки-устілки для ніг. Проте, часом й те що призначено для рук, ніг чи тулуба, за критичних обставин можна використати для зігрівання будь-якої частини тіла.  

У складі хімічних грілок лише натуральні інгредієнти: залізний порошок, вода, вермикуліт, активоване вугілля, сіль. Скористатись (ще кажуть активувати) грілкою легко. Слід дістати її з зовнішньої кольорової упаковки, герметичного пакета, й тим самим активувати її нагрівання. За хвилини грілка почне виділяти тепло, й воно буде повільно, десь хвилин за 7-10 збільшуватись за температурою аж до постійної безпечної, десь на рівні 50-70° залежно від типу грілки та умов. Теплотворення відбувається завдяки хімічній реакції суміші інгредієнтів пакета грілки з киснем у повітрі. Цей хімічний процес окислення виділяє тепло. Щільний міцний мікросітчастий матеріал оболонки пакета грілки забезпечує доступ кисню до реагентів та цим регулюється швидкість реакції. У такий спосіб, залежно від типу, грілка може віддавати тепло годинами.

Хімічні грілки 2E високоефективні, при правильному використанні нагріваються до комфортної температури, коли не холодно, не гаряче й безпечно водночас.

Важливо знати: якщо кольоровий пакет вже відкритий, слід буди готовим до використання. Ці засоби одноразового використання, хімічну реакцію неможливо зупинити та відновити її згодом. Для максимального ефекту використання візьміть до уваги, що тривалість виробляння тепла – це час, залежний від кількості кисню, до якого має доступ грілка (в рукавичці, кармані, взутті або під одягом). Чим більше кисню, тим швидше минає реакція але й температура вища.

Хімічні грілки для ніг 2Е

Хімічні устілки-обігрівачі 2Е призначено саме для зігрівання стопи ніг при їх розташуванні у взутті, де значно обмежено доступ кисню. Використання на інших, більш відкритих ділянках тіла, може прискорити хімічну реакцію та, як наслідок, грілки видаватимуть більш високу температуру. Через таку підвищену (слід обережно до цього поставитись) температуру, тривалість дії грілку буде меншою. Проте обставини та знання принципу дії хімічних грілок керуватимуть тим, як найкраще боротись з холодом.

Не слід тримати такі грілки занадто довго на відкритому повітрі. Для активації вистачить пару хвилин (можна й взагалі не чекати, грілка повільно сама набере температуру вже у взутті). Зауважте, вологе середовище може прискорити плин хімічної реакції окислення, температура збільшиться. Проте надмірна волога припинить теплотворення грілкою. Максимальна температура грілок для ніг у сухому взутті становитиме 45°C, середня температура приблизно 40°C – цього вистачить, щоб ноги були в теплі до 8 годин. Грілки для ніг у формі устілок є двох розмірів: М (250 мм) та L (265 мм). Звісно, менший розмір грілки компромісно можна застосувати у більшому за розміром взутті. Більший - можна, часом, у меншому з меншим комфортом.

Існують грілки для ніг у формі пакетиків з клейкою стрічкою чи без. З власного досвіду, такі пакетики при ходінні збиваються в куток взуття й таким чином, втрачають в ефективності. Часом радять розміщувати пакетики над шкарпетками у взутті. Така порада ефективна лише в статичному положенні. При ходінні пакетик там не втримається, навіть якщо він між шарами двох шкарпеток. 
Щодо грійок-устілок - це найоптимальна форма грійок для взуття у русі.  

Хімічні грілки для рук 2Е

Хімічні грілки 2Е для рук мають більшу середню робочу температуру, ніж інші різновиди. Шкіра рук менш чутлива, тому не варто використовувати такі грілки на чутливіших ділянках тіла. Проте ситуація буде радити, де їх слід розташувати. Найефективнішим буде використання в рукавицях, в кишенях одягу, між шарами одягу. За такого застосування матимете максимальний час обігріву й комфортну температуру. Ефект нагрівання може тривати до 12 годин із середньою температурою приблизно 55°C.

Хімічні грілки для тіла 2E

Хімічні грілки 2Е для тіла це пакети-пластини розміром більші (135х95 мм) ніж для рук (55х95 мм). Один бік грілки для тіла має клейову основу для зручності використання. Грілку для тіла завдяки цьому можна наклеїти на внутрішню сторону додаткового шару одягу або, наприклад, поверх термобілизни.

Не рекомендовано клеїти таку грілку безпосередньо на шкіру. Грілку призначено для зігрівання ділянок тулубу, проте, знов таки, все залежить від критичності ситуації. Грілка для тіла здатна випромінювати тепло до 12 годин із середньою температурою 53°C. Пікова температура сягає 63°C. Незалежно від типу грілки, варто пам’ятати головне: якщо є дискомфорт використання, слід змістити її на іншу ділянку, додати шар одягу, чи віддати іншій людині, яка потребує зігрівання.

Безпека використання  грілок

Ефективність грілок залежить від рівномірного розподілу тепла по тілу. За звичайних умов, коли людина не спить, грілка зігріває кінцівки чи частини тіла, а рух крові тілом розподіляє таке тепло далі. Під час сну кровообіг уповільнюється, кров не так ефективно відводить тепло грілки. Є ризик перегріти певну ділянку, навіть отримати локальний опік. В такому разі слід прибрати грілку, вжити заходів, звернутися за медичною допомогою. Але краще до таких випадків просто не доводити. Перед використанням треба перевірити термін придатності, зазвичай він сягає трьох років, після його закінчення важко бути впевненими в ефективності грілок, їх температура може бути, наприклад, вищою, а витривалість меншою.

Медичні застереження користувачам, які мають алергії, діабет, обмороження, шрами, відкриті рани, синці, набряки, чутливу шкіру, артрит, параліч, пошкодження нервів або проблеми кровообігу, а також людям, які не здатні самостійно зняти грілку, не рекомендовано використання хімічних грілок. Необхідно уникати контакту вмісту внутрішнього пакета (порошку) з очима, ротом або непокритою шкірою. Слід просто не розкривати внутрішній пакет з порошком!

Хімічні грілки – це одноразовий (мається на увазі обмежений за часом, невідновлювальний) індивідуальний засіб обігріву. Використану грілку не треба намагатися повторно розігріти, утилізується як звичайне сміття. Варто тримати хімічні грілки подалі від вогню, концентрація кисню у повітрі та відкритий вогонь може спричинити загоряння, особливо, коли ушкоджено оригінальну упаковку. Безпосередньо грілки цілком безпечні й за умови правильного використання самозаймання неможливе. Тож цілком виправдано можна зауважити, що хімічні грілки – ефективний спосіб обігріву, який не шкодить організму та довкіллю. 

Зима ще триває. Холодна погода ще буде. Грілки 2Е вже рятують здоров'я та життя!

Меню
Каталог товарів
Каталог товарів