Автоматизація системи «розумний будинок» з FIBARO

Головна Огляди Автоматизація системи «розумний будинок» з FIBARO
08.04.2023

Уже майже нікого не здивують моторизовані жалюзі, система вентиляції, кондиціонування або сигналізації, що поєднані із широкою системою відеоспостереження, – вони є своєрідним стандартом у сучасних будинках. У Європі йдуть далі й вибирають системи «розумний будинок» з автоматизацією.

Систему FIBARO розроблено для встановлення на будь-яке електрообладнання, наявне в будинку чи квартирі. FIBARO – це комфортне життя. Це рішення, яке цінують власники великих будинків. Інтеграція окремих середовищ будинку в єдину систему, керовану смартфоном, голосовим помічником або програмованими перемикачами, забезпечує комфорт використання функцій «digital house».

Незважаючи на зростання популярності таких систем, усе ще існують міфи щодо їх автоматизації. Розвінчуємо 10 із них на прикладі системи «розумний будинок» FIBARO.

Міф № 1. «Розумний будинок» дорого коштує

Вартість будь-якої системи «розумний будинок» складаєть­ся з ціни власне пристроїв, плати за підключення системи до поточної електричної установки та трудових витрат, пов’язаних зі встановленням та налаштуванням. Завдяки сучасним технологіям збирати домашню систему можна покомпонентно, тобто вибирати лише ті функції, які наразі потрібні. Тож вартість, крім іншого, варіюватиметься залежно від виробника, квадратури та комплектації. Перевагою системи «Розумний будинок» FIBARO є те, що її рішення легко інтегрувати з іншими елементами «домашньої автоматизації», включно з уже встановленими. Це забезпечує надзвичайну зручність у разі об’єднання пристроїв і їхніх функцій в одній системі й суттєво оптимізує витрати.

Крім того, рішення FIBARO є модульними, а це ключ до майбутнього розширення можливостей системи. Спочатку можна встановити порівняно просту (тобто недорогу) систему, а в майбутньому налаштувати нові інтеграції.

Дійсно обов’язковим рішенням, яке потрібно ухвалити перед придбанням, є вибір основної технології: Apple HomeKit або Z-Wave. Контролером (блоком керування) Apple HomeKit є Apple TV або iPad, друга технологія базується на блоці керування FIBARO Home Center, створеному за допомогою технології Z-Wave.

Також на етапі купівлі можна скористатися послугами інсталятора. Враховуючи всі переваги й можливості пристроїв системи «розумний будинок» FIBARO, фахівець допоможе щодо вибору та розташування. Інсталятор може запропонувати ідеї або вдосконалити плани власників, мінімізуючи витрати та ресурси, необхідні для налаштування певної інтелектуальної автоматизації.

Міф № 2. Встановлення обладнання для автоматизації дуже складне

Щодо встановлення системи, то варто зазначити два етапи процесу. Перший – це безпосередньо встановлення, тобто розташування окремих елементів у цільові місця. Другий – конфігурація системи.

Для встановлення елементів системи FIBARO не потрібні інструменти: їх можна легко розмістити на стіні, стелі чи меблях за допомогою двостороннього скотча, що є в комплекті. Деякі пристрої апріорі не потребують жодного кріплення, їх просто необхідно розмістити в потрібному місці, як, наприклад, детектор затоплення (Flood Sensor). Пристрої, що живляться від батарейок, можна встановити самостійно. А встановлення пристроїв, пов’язане з розподільними коробками, з міркувань безпеки має виконувати сертифікований інсталятор. Другий етап – конфігурацію – виконують через зручний інтерфейс, який підтримується на комп’ютерах чи мобільних пристроях. Процес налаштування системи FIBARO нескладний, але іноді варто скористатися досвідом інсталятора. Завдяки готовим реалізаціям він може налаштувати систему так, щоби вона була оптимально адаптована під побажання користувача, включно з унікальними сценаріями автоматизації.

Міф № 3. «Розумний будинок» важко обслуговувати

Системи «розумний будинок» розроблені, аби полегшити життя користувачів. Добре налаштована система може працювати багато років. Якщо пристрої системи живляться від батарейок, то обслуговування зводиться до заміни власне батарейок, що займає кілька хвилин. Термін служби акумуляторів може сягати до двох років. Про низький заряд поінформує індикатор.

Виробники рекомендують періодично робити перевірку системи, яку виконує професійний інсталятор. Експерти FIBARO з’ясували, що запуск перевірки приблизно після одного чи двох місяців використання мінімізує виникнення несподіваних системних помилок. Для виконання перевірки інсталятору можна надати віддалений доступ до системи, а перевірку тарифів здійснити за допомогою спеціальної програми, розробленої для інсталяторів FIBARO.

Міф № 4. Система потребує постійного доступу до інтернету

Відсутність інтернету впливає на функції, які потребують доступу до певних хмарних API тощо. З-поміж них інтелектуальні функції автоматизації, де здійснюєть­ся резервне копіювання в хмарі або віддалене керування, зокрема функція увімкнення/вимкнення пристрою. Однак для повного керування системою «розумний будинок» можна використовувати мобільні пристрої чи ноутбук: усе, що потрібно зробити, – підключити мобільний телефон або комп’ютер до тієї самої мережі Wi-Fi, де розташовані елементи системи.

«Розумний будинок» FIBARO зберігає повну функціональність, навіть якщо його не підключено до інтернету. Відсутність доступу до мережі не впливає на дії, що відбуваються автоматично, наприклад, вмикання світла в певний час або у відповідь на рух. Крім того, технологія Z-Wave підтримує всі важливі для безпеки функції автоматизації на кшталт виявлення чадного газу, аварійне відкриття воріт або аварійне відключення води чи газу. Ці функції працюють, навіть якщо блок керування FIBARO Home Center вимкнено.

Міф № 5. Системою «розумний будинок» важко користуватися

«Розумний будинок» FIBARO було розроблено, щоби полегшити експлуатацію системи користувачам, які ніколи раніше навіть не стикалися з подібними рішеннями.

Мобільний додаток, призначений для керування й доступний на смартфоні, планшеті чи смартгодиннику, є простим, інтуїтивно зрозумілим, має чудовий дизайн і зручний інтерфейс. Він є набагато комфортнішим, ніж складні панелі керування, застосовані для старих систем автоматизації.

Міф № 6. Smart Home – одне рішення, одна система, один виробник

Обидві технології автоматизації FIBARO – Z-Wave і Apple HomeKit – дають змогу підключати багато пристроїв, які пропонують різні виробники: від реле для спринклерів до контролерів воріт, від Alexa до Google Assistant, від систем сигналізації до Hi-Fi-пристроїв. Список продуктів розширюється щодня.

Це є можливим не ­тільки завдяки виробнику, а й користувачам системи FIBARO, які самостійно розробляють та поширюють унікальні сценарії роботи. Наприклад, можна підключати та керувати аудіосистемами, для яких ще немає рішень від виробника. А завдяки Smart Implant або Wall Plug навіть звичайні пристрої можуть стати «розумними».

Міф № 7. «Розумний будинок» – це гламурне рішення, гаджет, марна річ

Дійсно, «розумний будинок» за бажання може стати гламурним. Проте система FIBARO насамперед є корисним рішенням: вона може повідомити про затоплення у ванній кімнаті (і автоматично перекрити подання води), про спробу крадіжки або вимкнути непотрібні електроприлади, коли господарів немає вдома та, як наслідок, зменшити споживання енергії.

Міф № 8. Подібні системи – загроза приватності

Безпека користувачів є абсолютним пріоритетом, тому FIBARO використовує най­сучасніші засоби безпеки для захисту від несанкціонованого доступу. Блок керування FIBARO Home Center потребує імені користувача та пароля, весь зв’язок шифрується за допомогою криптографічної технології, а програмне забезпечення пристрою постійно оновлюється. Зв’язок між окремими пристроями в оселі та будь-які дані, зібрані системою як локально, так і віддалено в хмарі, також зашифровано.

Міф № 9. Збій живлення заважає системі працювати

Дійсно, відсутність електрики унеможливлює роботу системи та пристроїв, під’єднаних до блока живлення. Компоненти, що живляться від батареї, і надалі працюватимуть, хоча більшість із них втратить вплив на функціонування системи. Наприклад, детектор руху (Motion Sensor) запрограмовано на ввімкнення світла, отже, він не зможе ввімкнути освітлення за відсутності джерела живлення. Проте датчик диму (Smoke Sensor) сповістить про виявлений дим звуковою та світловою сигналізацією.

Якщо підключити FIBARO Home Center і точку доступу до резервного джерела живлення – джерела безперебійного живлення (ДБЖ), власнику надходитимуть сповіщення на телефон. У такому разі систему оповіщення можна налаштувати навіть на випадок відключення електро­енергії.

Джерело безперебійного живлення також чимраз частіше використовують для підтримання електроживлення основних пристроїв в оселі, як-то котли, гаражні та в’їзні ворота чи рекуператори.

Міф № 10. Рішення для автоматизації треба впроваджувати вже на етапі проєктування будинку чи квартири

Адаптація системи на етапі проєктування була необхідна для всіх старих дротових систем. Їхнє встановлення було можливим і після облаштування будинку, але потребувало робіт масштабу капітального ремонту.

Встановлення системи FIBARO не передбачає ремонт і не спричиняє труднощів. Зв’язок між компонентами бездротовий, а живлення подається або від батареї, або від наявної установки, поєднуючи потенціал системи домашньої автоматизації та приміщення.

Обмеження бездротового зв’язку може виникнути лише на великих об’єктах, але й для цього є рішення: ефективне покриття та продуктивність мережі можна забезпечити за допомогою додаткового блока керування FIBARO Home Center.

Контролер для системи «розумний будинок» FIBARO Home Center 2

 • Код товару: FGHC2
 • Процесор Intel Atom Dual Core /1,6 ГГц
 • Оперативна пам’ять 1 ГБ
 • Тип пам’яті DDR
 • Жорсткий диск 2 ГБ SLC
 • Мережевий інтерфейс Wi-Fi RJ45

Контролер для системи «розумний будинок» FIBARO Home Center 3 Lite

 • Код товару: HC3L-001
 • Процесор ARM Cortex-A7 /900 МГц
 • Оперативна пам’ять 512 Мб
 • Жорсткий диск 4 ГБ eMMC
 • Мережевий інтерфейс Wi-Fi

Контролер для системи «розумний будинок» FIBARO Home Center 3

 • Код товару: FGHC3
 • Процесор 4-Core
 • Оперативна пам’ять 2 ГБ /8 ГБ Flash
 • Мережевий інтерфейс Wi-Fi, RJ45

Датчик руху FIBARO Motion Sensor 3 in 1

 • Код товару: FGMS-001_ZW5
 • Сумісність Z-Wave
 • Діапазон до 50 м (відкритий простір), до 40 м (у приміщенні)
 • Радіопротокол Z-Wave /500 series chip
 • Радіочастота 868,42 MГц

Датчик протікання води FIBARO Flood Sensor

 • Код товару: FGFS-101_ZW5
 • Сумісність Z-Wave /Plus
 • Діапазон до 50 м (відкритий простір), до 40 м (у приміщенні)
 • Радіопротокол Z-Wave /500 series chip
 • Радіочастота 868,42 MГц

Розетка FIBARO Wall Plug

 • Код товару: FGWPF-102_ZW5
 • Живлення 230 В
 • Номінальний струм 11 А, 2,6 кВт
 • Діапазон до 50 м (відкритий простір), до 40 м (у приміщенні)
 • Радіопротокол Z-Wave /500 series chip
 • Радіочастота 868,42 MГц

Датчик диму FIBARO Smoke Sensor

 • Код товару: FGSD-002_ZW5
 • Діапазон до 50 м (відкритий простір), до 40 м (у приміщенні)
 • Радіопротокол Z-Wave /500 series chip
 • Радіочастота 868,42 MГц

Сенсорна панель FIBARO Swipe

 • Код товару: FGGC-001
 • Операційна система iOS, Android
 • Мережевий інтерфейс Wi-Fi, Z-Wave

Реле FIBARO Single Switch 2

 • Код товару: FGS-213_ZW5
 • Сумісність Z-Wave
 • Живлення 230 В
 • Діапазон до 50 м (відкритий простір), до 40 м (у приміщенні)
 • Радіопротокол Z-Wave /500 series chip
 • Радіочастота 868,42 MГц

Реле FIBARO Smart Implant

 • Код товару: FGBS-222
 • Сумісність Z-Wave Plus
 • Діапазон до 50 м (відкритий простір), до 40 м (у приміщенні)
 • Радіопротокол Z-Wave /500 series chip
 • Радіочастота 868,42 MГц

Із розвитком технологій виникає багато різних запитань і часом суперечливої інформації. Маємо надію, що розвінчані міфи обов’язково допоможуть ухвалити рішення щодо використання системи автоматизації в домі чи квартирі.

Товари з публікації
код товару: HC3L-001
7590 грн*
є в наявності
Представляємо вашій увазі контролер розумного будинку Home Center 3 Lite. Саме він є ключовим та необхідним елементом розумного будинку. Завдяки ньому можливе дистанційне управління та інтелектуальне управління всіма пристроями, підключеними до системи FIBARO. Home Center 3 Lite - це серце та розум розумного будинку, який постійно дбає про комфорт та безпеку всієї вашої родини. Розумний концентратор управляє та взаємодіє з усіма розумними пристроями - отримує дані від датчиків, обробляє всі дані та видає вихідні дані для виконання відповідних дій.
код товару: FGHC3
30190 грн*
є в наявності
FIBARO Home Center 3 (HC3) - нове покоління контролерів розумного будинку від FIBARO. Home Center 3 підтримує протокол Z-Wave (частота EU 868.42МГц, створений спеціально для управління розумними пристроями). За Z-Wave можна підключити 230 пристроїв до 1 контролеру. Якщо необхідно управляти великою кількістю пристроїв - можна об'єднати кілька контролерів в єдиний кластер. 2 контролера - 460 устройсва, 3 - 690 і так далі.
код товару: FGMS-001_ZW5
3390 грн*
є в наявності
Датчик руху FIBARO - це універсальний мульти-датчик Z-Wave. Одночасно з виявленням руху, пристрій вимірює температуру і інтенсивність світла. Датчик має вбудований акселерометр для виявлення будь-якого втручання в пристрій. Датчик руху FIBARO - це автономний пристрій, що працює від батареї і призначений для швидкої і легкої установки на будь-якій поверхні. Світлодіодний індикатор сигналізує про рух, рівні температури, режим роботи і може використовуватися, щоб побачити, знаходиться пристрій в мережі Z-Wave. Датчик руху може використовуватися для освітлення сцен і систем моніторингу присутності.
код товару: FGS-213_ZW5
3390 грн*
є в наявності
FIBARO Single Switch 2 - реле для управління 1 виходом 8А. Перемикач FIBARO Switch 2 призначений для установки в коробку стандартного перемикача на стіні або всюди, де потрібно контролювати електричні пристрої. FIBARO Switch 2 дозволяє також керувати підключеними пристроями через мережу Z-Wave, або через кнопковий вимикач, підключений безпосередньо до реле. Також FIBARO Switch 2 укомплектований вимірником споживання електроенергії в реальному часі, а контролер надасть вам статистику споживання за будь-який період часу.
код товару: FGHC2
немає в наявності
FIBARO Home Center 2 (HC2) - це концентратор високої обчислювальної потужності, який використовується для управління системою розумного будинку FIBARO. HC2 підтримує до 230 акторів і датчиків, використовуючи протокол бездротового зв'язку Z-Wave. Робота блоку керування FIBARO захищена передовою системою резервного копіювання та відновлення даних. Використовуючи зручний інтерфейс налаштування Home Center 2, ви можете також створювати, заздалегідь певні сценки. HC2 може керувати правами користувачів і підтримує функції VoIP і відеодомофони. Home Center 2 надає користувачам можливість писати скрипти в LUA, що розширює функціональність системи.
код товару: FGFS-101_ZW5
немає в наявності
Датчик затоплення FIBARO, сумісний з Z-Wave Plus, сигналізує про повені, а також є датчиком температури. Пристрій може працювати від батареї, від джерела постійного струму 12 / 24V або обома способами. Сигнал аварії від повені направляється на Z-Wave пристрої або додатково до будь-якої зовнішньої системі через відкриття NC-контакту за допомогою зовнішнього джерела живлення. У пристрої є вбудований датчик температури, який дозволяє контролювати температуру навколишнього середовища. Датчик затоплення FIBARO призначений для розміщення на підлозі або монтується на стіну (в даному випадку зонди датчика повені слід розширити за допомогою додавання дроту). Пристрій має вбудований візуальний індикатор і звуковий сигнал. Крім того він оснащений датчиком нахилу, який посилає сигнал про нахилі або русі, наприклад, коли хтось взяв датчик і змінив його первісне розташування. Датчик повені FIBARO захищений від затоплення, що означає, що він може плавати на поверхні води і продовжувати надсилати сигнал тривоги у разі істотного затоплення води.
код товару: FGWPF-102_ZW5
немає в наявності
FIBARO Wall Plug - універсальна, сумісна з Z-Wave Plus, віддалено контрольована розетка. Це пристрій може застосовуватися всюди, управляти електричними пристроями з навантаженням до 2500 Вт. Розетка оснащена датчиком енергії, використовує світлодіодний індикатор для візуалізації поточного навантаження зміною кольору. Це найменший і привабливий пристрій такого типу найдоступнiший в світі. Розетка може працювати за допомогою кнопки B, розташованої на її корпусі або через будь-який з Z-Wave сумісний контролер.
код товару: FGSD-002_ZW5
немає в наявності
Датчик диму Fibaro - це універсальний оптичний детектор диму Z-Wave. Оптичний датчик виявляє дим на ранній стадії вогню, який часто з'являється перед полум'ям, і температура починає істотно зростати. Крім того, пристрій має вбудований датчик температури, який є програмованим індикатором перевищення встановленого рівня температури. Датчик диму Fibaro призначений для розміщення на стіні або на стелі. Візуальний індикатор сигналізує про пожежу, робочому режимі і використовується, щоб побачити, чи знаходиться пристрій в мережі Z-Wave. Датчик диму призначений для роботи в обмеженому просторі, в нормальних умовах (відсутність диму, пилу, конденсованого водяної пари).
код товару: FGGC-001
немає в наявності
 
FIBARO Swipe - це революційна панель управління рухами, яка працює від батареї і дозволяє управляти пристроями у вашій мережі Z-Wave без фактичного торкання чого-небудь. Проведіть пальцем вгору, вниз, вліво, вправо, виконайте круговi жести або використовуйте послідовно жести для повного і інтуїтивного контролю над будинком. Пристрій ідеально відповідає Вашому дизайну інтер'єру, так як вiн нагадує фоторамку. Ви навіть можете персоналізувати його своїми улюбленими фотографіями. Меню управління жестом дозволяє додавати/видаляти або скидати налаштування пристрою без його демонтажу. Пристрій обладнаний зумером, що підтверджує виконання жестів та інших дій.
код товару: FGBS-222
немає в наявності
FIBARO Smart Implant дозволяє розширити функціональність дротяних датчиків і інших пристроїв, додаванням їх в мережу Z-Wave. Ви можете приєднати до мережі Z-Wave виконавчі датчики, аналогові датчики, датчики температури DS18B20 або датчики вологості DHT22, після чого вони будуть повідомляти свої дані вашого Z-Wave блоку управління. Пристрій так само дозволяє контролювати пристрої шляхом відкриття / закриття вихідних контактів незалежно від входів.
Меню
Каталог товарів
Каталог товарів